Ocena kierowcy - Hyundai Coupe I

Rok produkcji 1999
Hyundai Coupe I 1.6 i 16V 114KM 84kW 1996-1999 - Oceń swoje auto
Układ elektryczny : zegarek oswietlenie
Karoseria : czerwona farba ,
dobre auto na kilka sezonów nie wyobrażam sobie jeździć tym autem dłużej niż dwa lata, brak komfortu przy dłuższych trasach, silnik 1.6 zdecydowanie nie daje rady, problem z częściami ciężko dostępne.
zawiodłem sie na tym silniku wiem ze jest to tylko 1.6 ale wcześniejsza Mazda z 1.3 miała podobnego \"kopa\" po za tym liczne wycieki
czasami problemy ze zmiana biegów(biegi ciężko wchodzą). Jestem drugim właścicielem auto ma tylko 60tys km to za wcześnie na problemy ze skrzynia. dodam wszystkie możliwe oleje wymienione(skrzynia,sprzęgło) .dla porównania stara Mazda 120 tys km nie było problemów ze zmiana biegów
tutaj brak jakichkolwiek zarzutów
w porównaniu z innymi pojazdami: mazda 323, astra, nawet corsa....widoczność mizerna.
muszę przyznać ze ogrzewanie w tym modelu jest bardzo dobre, auto szybko się nagrzewa wiec rzadko mam problem z np.zaparowanymi szybami. Jest tylko jeden duży minus do nawiewu dostaje się strasznie dużo śmieci z zewnątrz, wiec od czasu do czasu trzeba przeczyścić wiatrak, można wtedy znaleźć: liście kawałki gazet itp
niestety w tym aucie obowiązuje limit wzrostu, jeśli ktoś ma powyżej 185cm niech poszuka innego auta ponieważ tutaj nie znajdzie komfortu. osoba powyżej 185 będzie miała problemy z wsiadaniem do auta jak i wysiadaniem, także z poruszaniem się w kabinie. oczywiście miejsca pasażerów z tylu tylko do 160cm wzrostu
pozytywnie zaskoczyło mnie wyciszenie auta, czasami naprawdę trzeba sie wsłuchac zęby usłyszeć przyjemny pomruk silnika
tutaj nie było niespodzianki, było tak jak sie tego spodziewałem normalne warunki trasa/mjasto 10l.-12l.
tanie sportowe auto...niech się nikt nie spodziewa ze kupując to auto będzie miał Douge Viper\'a. auto po za sportowym wyglądem nie powinno przyciągać niczyjej uwagi. Przed zakupem porównajcie ceny chociażby z Toyota cellicia to powinno wam dać do myślenia.
jest to tanie sportowe auto....tanie! i należny o tym pamiętać zwłaszcza przy np. rozbieraniu wnętrza które w 70% to łamliwy plastik. oczywiście tak jak większość coupe problem z migający włączającym i wyłączającym się zegarkiem(bardzo denerwujące) Uwaga na lakier bardzo łatwo go zniszczyć. Ja na masce mam male \"bable\" które powstały od temp. silnika tragedia. oczywiście ci którzy kupują coupe w kolorze czerwonym muszą się liczyć z tym ze po jakimś czasie ich auto zmieni kolor na różowy! wjec co jakis czas polerka obowiązkowa
póki co nie miałem jakiegoś problemu, który zmusił by mnie do jazdy rowerem, ale muszę mieć na uwadze sprzęgło i skrzynie biegów. wycieki pompy wspomagania wycieki chłodnica wspomaganie migający zegarek tylko wymiana na nowy antena nie zawsze się składa

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.6 i 16V 114KM 84kW [l/100km]

11,0