Ocena kierowcy - Hyundai Coupe I

Rok produkcji 1998
Przebieg: 1 000 tys. km
Okres użytkowania: 5 lat
Hyundai Coupe I 2.0 i 16V 137KM 101kW 1996-1999 - Oceń swoje auto
Silnik : Elastyczność silnika oraz dynamika - auto od razu wyrywa się do przodu gdy mocniej wciśniemy gaz.
Auto jak za tą cenę jest świetne, pod warunkiem, że nie kupimy w agonalnym stanie - zanim kupiłem model Coupe, oglądałem 6 egzemplarzy. Najczęstsze bolączki to nadmierne zużycie oleju przez wyeksploatowane uszczelniacze zaworowe i pierścienie tłokowe. Remont silnika jest tani, naprawy tanie - większość rzeczy bez ingerencji w silnik można naprawić w domowym zaciszu. Z częściami nie ma problemów - hurtownie są dobrze zaopatrzone a ściągnięcie z ASO nie rujnuje budżetu. Mój silnik 2.0 16V G4GF o dziwo był bardzo elastyczny już od niskich obrotów - tajemnica tkwi w fabrycznie zastosowanym indukcyjnym kolektorze ssącym. Silnik świetnie nadaje się do LPG - pod warunkiem, że jest to sekwencja. Prowadzenie auta sprawia uśmiech na twarzy a niska masa auta potrafi pokazać walory tych niby 139KM ale jakże ochoczo gotowych do współpracy. Przez 5 lat jedyna awaria która uniemożliwiła dłuższą jazdę to alternator i na tym na szczęście się zakończyło. Wady to głównie: - Hałas przy wyższych prędkościach ale wystarczy wyciszyć auto matami butylowymi i różnica w podróżowaniu jest znaczna. Nie jest to limuzyna więc nie oczekujmy, że w kabinie będzie panowała cisza. - Więcej wad nie znalazłem. Zalety: - Ponad przeciętne prowadzenie, przyjemność z pokonywania zakrętów - Hamulce oraz system wspomagania hamowania zwiększający siłę przy mocnym wciśnięciu pedału hamulca - Tanie części - Odporne zawieszenie i fajny kompromis między twardością a amortyzacją - Precyzyjny układ kierowniczy - im wyższa prędkość, tym cięższy ruch kierownicy - Wydajna klimatyzacja - Metalowa uszczelka pod głowicą - Silnik podatny na przeróbki mechaniczne - wystarczy zrobić układ dolotowy CAI i auto zmienia swoją charakterystykę diametralnie. Na początek przygody z mocniejszymi silnikami, polecam każdemu kto oczekuje od auta przyśpieszenia poniżej 8s do 100 oraz elastyczności - ten silnik na 4 biegu przy prędkości 50km/h wyrywa się wręcz do jazdy bez żadnej zadyszki :)
Elastyczność silnika wywołuje uśmiech na twarzy, że to tylko 2.0 a przyśpiesza jakby pod maską siedziało małe turbodoładowanie.
Biegi wchodzą bez problemów, krótki skok lewarka.
Precyzyjne prowadzenie, auto reaguje na ruch kierownicy bez żadnych opóźnień.
W moim przypadku nie miałem problemów z rdzą. Ważne aby zabezpieczyć podwozie.
W przypadku Coupe, nigdy nie narzekałem na widoczność.
Deska jest prosta, bez żadnych udziwnień - wszystko pod ręką.
Wydajny układ klimatyzacji, zimą również nie miałem problemów aby nagrzać wnętrze.
4 dorosłe osoby mogą podróżować komfortowo - tylna kanapa wyprofilowana jest do góry, więc nie ma ścisku.
hałas przy wyższych prędkościach ale wystarczy wyciszyć auto matami butylowymi i różnica w podróżowaniu jest znaczna. Nie jest to limuzyna więc nie oczekujmy, że w kabinie będzie panowała cisza.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.0 i 16V 137KM 101kW [l/100km]

7,8