Ocena kierowcy - Hyundai Coupe III

Waco, 11 lat temu
Silnik 2.0 i 16V 138KM 101kW
Rok produkcji 2002
Hyundai Coupe III 2.0 i 16V 138KM 101kW 2002-2003 - Oceń swoje auto
Inne : Komfort!! To sportowe coupe gdy chcesz jechać spokojnie zagwarantuje Ci mnóstwo komfortu, silnik równomiernie rozwija szybkość, reakcja na gaz, bardzo ostra, nieosiągalna w silnik z turbo.. przynamniej tych nie najnowszych
Karoseria : rdza w najstarszych modelach
Dla mnie samochód idealny, po mału zastanawiam się nad zmianą na jakiś nowszy samochód, ale nie widzę nic lepszego, myślę że jeszcze nim trochę pojeżdżę, niepokoją mnie jedynie ogniska rdzy.
Silnik jest bardzo przyjemny, może nie ma piekielnie sportowych osiągów, ale jest elastyczny, przyjemnie brzmi i nie przestaje przyśpieszać, z każdego biegu czuć reakcję.
Jeździłem wieloma samochodami, ale ta skrzynia biegów to dla mnie ideał, biegi wchodzą bardzo precyzyjnie, a jej praca jest dla mnie niezwykle przyjemna. Każdy bieg stawia lekki opór i daje niezwykłą przyjemność gdy trzeba włożyć nieco siły by dalej uległ i sam wskoczył na miejsce.
Samochód trzyma się drogi jak sportowe auto, jest sztywny, nawet bardzo, ale w tym jego urok. Dla mnie trochę zbyt niestabilny na nierównościach.
W każdym kierunku wszystko widać, żadnych uwag.
Dobry w każdej sytuacji, duży bagażnik, a po rozłożeniu tylnych siedzeń można przewieść praktycznie wszystko. Jeśli ktoś zamierza wozić więcej osób to problem, bo z tyłu jest niewiele miejsca. Ale dla mnie to plus.
Dużo miejsca, dla każdego będzie wygodnie.
Tu muszę ponarzekać, bo samochód jest słabo wyciszony, przy wyższych autostradowych prędkościach robi się naprawdę głośno.
Samochód jest tani jeśli chodzi o naprawę wszelkich usterek które, oprócz tego bardzo rzadko się zdarzają. 2-litrowy silnik lubi pić, tego nie da się ukryć, w mieście średnie spalanie koło 11 litrów.
Najlepsze sportowe coupe w tej cenie na rynku.
Ten samochód się nie psuje, jeżdżę nim trzy lata i właściwie poza sprawami eksploatacyjnymi nie miałem żadnych przygód. Jedyny minus to po 10 latach, a więc w pierwszych egzemplarzach zaczyna pojawiać się rdza

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.0 i 16V 138KM 101kW [l/100km]

9,6