Ocena kierowcy - Hyundai Coupe III

Silnik 2.0 i 16V 138KM 101kW
Rok produkcji 2002
Hyundai Coupe III 2.0 i 16V 138KM 101kW 2002-2003 - Oceń swoje auto
Silnik : Przy dobrym wkładzie naprawdę głośna i groźna bestia
Karoseria : Rdza rdza i jeszcze raz rdza.
Auto ciekawie wygląda, prowadzenie to czysta przyjemność jednak tylko dla osób siedzących z przodu. Z tylu mało miejsca ale nie jest to broń Boże minus, w końcu to coupe. Sam miałem model po chip tuningu więc moc wynosiła 160Km i robiło to robotę. Auta pozbyłem się niestety nie z mojej woli-rozbiło się. Podczas krótkiego ale dość intensywnego użytkowania, jestem w stanie powiedzieć że jest to samochód godny uwagi. Z minusów jest to dosyć duże spalanie i wysokie koszty utrzymania. Samochód posiada twarde zawieszenie- nie ono jest minusem, tylko polskie drogi :)
Brak problemów, chodził bez problemów, osobiście żadnych usterek nie miałem.
Tu niestety wadliwa skrzynia, 1 i bieg wsteczny nie do końca spasowane ze skrzynią, kwestia przyzwyczajenia ale niestety dla nowych kierowców bądź świeżych właścicieli dość problematyczna.
Auto z przód napędem, trzyma się drogi, ładnie składa się w zakręty, bardzo przyjemnie się prowadzi Tiburona, jest dość szeroki a to naprawdę duży plus.
No tu niestety jak to w Tiburonach nie moge dać 5 gwiazdek. Progi i nadkola są zjadane chyba w każdym modelu coupe. Taki model po prostu.
Z przodu, czy w lusterkach bez problemu, jedynie z tylu ta widoczność delikatnie ograniczona.
Wyposażenie jak najbardziej w porządku, wygodne fotele kubełkowe w skórze, idealnie dopasowana kierownica, schowki i kieszenie przydatne, całkiem przydatny wysuwany cup holder, schowek na okulary. Jedyny minus to to że niestety plastiki trzeszczą i jest to trochę irytujące.
Bez zarzutów, nagrzewa się szybko i skutecznie, naprawdę nie ma się do czego przyczepić.
Z przodu bajka, z tylu ewentualnie można przewieźć psa bądź zakupy. Tył raczej nie dla ludzi. Ale o to chodzi w coupe
Jak dla mnie cisza w aucie to spory minus. Sam silnik wydawał wręcz wyścigowe odgłosy, co jakiś czas słychać było strzał z rury. Domyślam się jednak ze chodzi o inne wyciszenie. Tym tokiem myślenia, wszystko bez zarzutów, jedynie te pracujące plastiki mogą irytować.
Serwis Nie należy do najtańszych. No nie jest to auto dla ludzi którzy przesiadają się z matiza niestety.
Jakościowo samochód naprawdę potrafi sprostać oczekiwaniom, ceny widziałem różne, za 15 tysięcy myśle można dostać naprawdę zadbany egzemplarz
Podczas mojej przygody z Rekinem pojawiły się naprawdę drobnostki, mechanizm szyby się zaczął wieszać, czy odleciał plastik od zewnętrznej strony obok szyby. Nie ma tragedii
Brak jakichkolwiek poważniejszych usterek.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.0 i 16V 138KM 101kW [l/100km]

10,7