Ocena kierowcy - Hyundai Elantra II Sedan

magdaboom, 13 lat temu
Silnik 1.6 16V 114KM 84kW
Rok produkcji 1997
Hyundai Elantra II Sedan 1.6 16V 114KM 84kW 1995-2000 - Oceń swoje auto
Silnik : mocny, zrywny i dostarcza masę adrenaliny! nie spotkałem tak mocnego silnika 1.6 w żadnym innym aucie. przy dobrez zabawie od swiateł do świateł lub w trasie po krętych drogach na pełnym gazie auto zadowalało się max 10 litrami paliwka.
SUPER AUTO W DOBREJ CENIE. golf w bezynie z tamtych lat moze się schować. hyundai ma dużo miejsca w kabinie i jest całkiem pakowny - 400l bagaznik.
silnik - REWELACJA! wskakuje na obroty bez żadnych problemów. max prędkość uzyskałem (3 osoby) 220km/h!!! bezawaryjny! troche głośny ale to wina wygłuszenia kabiny. 3 i pół roku oraz 130tys przejechane w tym czasie nie dały rady zepsuć nawet kabelka w tym aucie!
skrzynia rewelacyjna. lekko chodzi, ma długie skoki więc niskim osobom może się to nie spodobać. piąty bieg mógły być dłóższy bo przy 140km jest 4000 obrotów. raz miałem mały wyciek ale działa rewelacyjnie
prowadzi sie go dobrze, najlepiej jak jest zapakowany.
widoczność jest dobra ale w sedanie zawsze do tyłu troche słabo widać. najważniejsze że nie widać rdzy, bo jej nie ma!
jest ok. wszystko dobrze rozmieszczone. fajne lampi nad głową, czego normalnie się nie spotyka w autach z tamtych lat.
wentylacja jest słaba. mogło by być lepiej i ciszej. 1 i 2 są okej ale 3 juz jest głośny. na pierwszym poziomie troche za słabo dmucha. pozatym auto szybko się nagrzewa (ok 3km)więc w kabinie szybko robi się cipło a szyby odpuszczają. niestety pozostają rogi szyby przedniej nie dogrzane
mega! autko duże w środku w pierwszym jak i w drugim rzędzie, miejsce na nogi znajdzie się nawet za wysoką osoba. fotel kierowcy z fantastyczną regulacją na wszystkie strony oraz regulacja w okolicy lędzwiowej.
słabe. na trasie przy 140 trochę za głośno. w mieście cicho
miasto max 10 litrów trasa: 2 osoby + bagaże 140/h 7-7,5 litra 5 osób i masa bagaży aż hak na ziemi - 120km/h około 7,5 l. przy spokojnej jeździe do 80km około 6 litrów
super. tani i niezawodny. bezawaryjność wybija auto ponad konkurencję
super bezawaryjny samochód. awarie jakie miałem przez 3 i poł roku to: przebita opona 2 razy, spalona żarowka i bezpiecznik. awaryjność samochodu nie dostyczy o ile wymienia się oleje, filtry, klocki, rozrząd itd na czas.POLECAM
BRAK

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.6 16V 114KM 84kW [l/100km]