Ocena kierowcy - Hyundai Elantra III Hatchback

Mietek, 12 lat temu
Rok produkcji 2006
Hyundai Elantra III Hatchback 1.6 107KM 79kW 2000-2006 - Oceń swoje auto
Inne : cena za jaką można je kupić w stosunku do innych konkurentów bardziej popularnych na naszych drogach ,ale też bardziej usterkowych.
Zakup trochę przypadkowy tzn.przymierzałem się do zmiany drugiego samochodu w rodzinie i dostałem propozycję zakupu od kolegi świeżo sprowadzonego Hyundaia Elantry.Nie wiedziałem nawet jak wygląda ten samochód (rzadkość na polskich drogach)jednak po zasięgnięciu opinii mechanika i speca od LPG postanowiłem rozważyć ofertę jako dość atrakcyjną.Po obejrzeniu pojazdu,jego wyposażenia oraz próbnej jeżdzie dobiłem transakcji.Za nieduże pieniądze nabyłem dobrze wyposażony samochód , który mimo,że z zewnątrz na taki nie wygląda oferuje więcej miejsca niż mój Mercedes C-klasa.Dotychczas żadnych problemów i z pewnością jest to alternatywa dla dużo droższych VW itp.
Silnik z uwagi na to,że jest to 16V przy wyprzedzaniu wymaga redukcji i wkręcania na duże obroty ,któremu towarzyszy rasowy dzwięk - jednak mocy spokojnie wystarcza.
Biegi wchodzę bez najmniejszych problemów - choć z opinii wiem ,że potrafi haczyć wsteczny .U mnie na razie idealnie.
Zawieszenie z pewnością nie nadaje się do super sportowej jazdy , ale jest to udany kompromis zapewniający niezły komfort na naszych drogach i dobre trzymanie przy szybkiej jeżdzie.Jak wygląda jego trwałość obecnie po przejechaniu 10 tkm panuje cisza.
Widoczność określiłbym jako dobrą ,ale trudno wyczuć tył i przód samochodu chcąc zaparkować na tzw.styk
Praktycznie wszystko pod ręką ,dziwne jest umieszczenie regulacji świateł ,jednak prawdę mówiąc tak rzadko się z tego korzysta.
Zarówno klimatyzacja jak i nawiew działa i jest wydajne jak powinno
Patrząc na sylwetkę pojazdu zaskakuje on ilością miejsca wewnątrz . Pasażerowie mają więcej miejsca niż w moim drugim samochodzie Mercedes c-klasa
Wyciszenie jest bardzo dobre do 130 km/h panuje cisza i głośniejszy jest szum powietrza.
Samochód ma instalację LPG i w jeżdzie miejskiej pali ok.9,5 l/100km ,natomiast przy dość dynamicznej jeżdzie za miastem pali 1-1,5 l mniej.Napraw dotychczas nie dokonywałem ,ale z rozpoznania wynika ,że części są dostępne ,a ceny nie wygórowane.
Obecnie stwierdzam ,że stosunek jakości do ceny tego samochodu to rewelacja.Za nieduże pieniądze można kupić dobrze wyposażony samochód w dobrym roczniku w stosunku do konkurentów.Może to wynikać z małej popularności modelu i jego rzadkości na polskich drogach
Dotychczas po 10 tkm żadnych problemów i nie napsuł mi krwi żaden drobiazg.
Dotychczas po 10 tkm żadnych usterek i oby tak zostało ,bo nadal przekonuję się do tego samochodu ,który zastąpił poprzednie VW Golfy , z którymi nie miałem większych problemów.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.6 107KM 79kW [l/100km]

9,3