Ocena kierowcy - Hyundai Elantra III Hatchback

Daro, 9 lat temu
Rok produkcji 2006
Hyundai Elantra III Hatchback 1.6 107KM 79kW 2000-2006 - Oceń swoje auto
Silnik : Ekonomiczny
Samochód używam już 2.5 roku i na razie sprawuje się bez zarzutu. Samochód kupiłem w Polsce u dilera skody, który dawał dodatkowa roczną gwarancję. Spalanie przy mojej jeździe na przyzwoitym poziomie. Jedyny wydatek to eksploatacja, Dla rodziny 2+1 idealnie i godny polecenia, zwłaszcza jeśli chodzi o cenę zakupu, która jest o kilka tys. niższa od konkurencji w tym segmencie aut.
Silnik sprawuje się przyzwoicie ale mógłby mieć trochę większą moc. Brak tej mocy szczególnie widać podczas komiczności przyspieszania na wzniesieniach. Natomiast należ pochwalić niskie zapotrzebowanie na paliwo, które przy mojej jeździe średnio wynosi 6,2 l/100km.
Skrzynia działa bez zarzutu, biegi wchodzą płynnie nie ma zjawiska haczenia na żadnym biegu.
Wszystko działa bez zarzutu, choć trzeba uważać na wchodzenie w kręty zbyt dużą prędością
Doskonała. Cena zakupu, zużycie paliwa rewelacja
Działa bez zarzutu zarówno w zimie jak i w lecie.
Zarówno dla kierowcy jak i pasażera wystarczająco dużo miejsca
Wyciszenie samochodu do 100km/h na przyzwoitym poziomie, natomiast powyżej tej prędkości hałas się zwiększa a powyżej 150km/h jest zbyt duży. Wyciszenie mogłoby być lepiej wykonane!
Koszty utrzymania na przyzwoitym poziomie, porównywalne z popularnymi markami na naszym rynku. Dla przykładu koszt wymiany rozrządu renomowanej marki z robocizną to wydatek rozrządu 380zł, koszt wymiany paska od klimatyzacji 20zł.
To największa zaleta tego samochodu
Nie pojawiają się.
Brak