Ocena kierowcy - Hyundai Elantra III Sedan

Sławek, 16 lat temu
Rok produkcji 2006
Hyundai Elantra III Sedan 1.6 107KM 79kW 2000-2006 - Oceń swoje auto
Układ hamulcowy : Ma 4xtarcze i są "ostre".
Jest OK. Jednak z całą rodziną i bagażnikiem czasami trochę żałuję, że nie jest to 2.0
2-3 troch krótkie. W mieście przy dynamicznej jeździe trzeba często zmieniać. Czasami na trasie brakuje mi "6" - obroty byłuby troszkę mniejsze, a autko i tak by ładnie sunęło po drodze.
Nie nie mogę zarzucić. Autko jest raczej neutralne.
Mam sedana - a kufer, jak to kufer. Życie ułatwiają czujniki parkowania z tyłu.
Dla mnie OK. Jeździłem Lanosem, a tu rozstaw dźwikien i przełączników jest bardzo podobna. Jedyny minus, to trudność wyregulowania fotela...... przy zamkniętych drzwiach (hehe).
Jest OK. W moim modelu jest nawiew na nogi dla pasażerów z tyłu. Klima "wieje´ jak diabli, musiałem przysłnić nadmuch na nogi z przodu, bo żona narzekała że jej kostki zamarzają :).
To jest samochód klasy forda mondeo, czy opla vectry.
Powyżej 140 robi się trochę za głośno - jak dla mnie. Do 100 - można słuchać Bacha.
Pali jak pali - katalogowe 8,9l w mieście - tnie do osiągnięcia. Na bardzo krótkich odcinkach to zje nawet i 13. Typowo - w granicach 9,5 - 10.5 - zależy jak się jeździ. Na trasie 6,8 - to przy spokojnej jeździe z prędkości 110-120 z włączoną klimą. 7.5 - przy szybkiej jeździe (140 i częste wyprzedzanie). Ceny części - to połowa tego co w toyocie.
Gdy go kupowałem, a właściwie ją, to z takim wyposążeniem za Skodę Oktawię zapłaciłbym 10 tyś. więcej, Opla Astrę II - +12 tyś, Renaut´a Megan +15.
Od nowości nie działa mi regulator oświetlenia tablicy. Serwis drapie się po głowie.
Co ja mogę powiedzieć ? Przejechałem dopiero 5 ty

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.6 107KM 79kW [l/100km]