Ocena kierowcy - Hyundai Elantra V Sedan

Aventinus, 11 lat temu
Silnik 1.6 D-CVVT MPI 132KM 97kW
Rok produkcji 2012
Hyundai Elantra V Sedan 1.6 D-CVVT MPI 132KM 97kW 2010-2013 - Oceń swoje auto
Silnik : Kultura pracy i spalanie - rewelacja.
Po kilku latach i prawie 100 tys. zrobionych dieslem przesiadłem się na benzynę. Jak na razie jestem bardzo zadowolony. Owszem dynamika słabsza, ale komfort i kultura pracy silnika, potrafi to nieźle zrekompensować. Bardzo udane i śliczne autko, idealne na polskie drogi
Niesamowita konstrukcja. Ekstremalnie cichy w normalnym użytkowaniu. Bardzo elastyczny. Brak jakichkolwiek wibracji nawet przy 60km/h na szóstym biegu. Jestem bardzo mile zaskoczony. Gdy zaczyna się go kręcić powyżej 4 tys. oczywiście jest głośniej, ale zdecydowanie dynamiczniej.
Biegi wchodzą bezproblemowo, nie ma problemów ze znalezieniem właściwego przełożenia. Ogromna elastyczność auta zachęca do częstej zmiany przełożeń co przekłada się na niskie spalanie
Zawieszenie całkiem niezłe. Prosta konstrukcja ale niezawodna. NIe jest zbyt głośne. Przy pokonywaniu szybkich zakrętów z większą prędkością, ma się wrażenie że tył zaczyna pływać, ale wystarczy trochę zwolnić i wszystko jest ok.
Cóż styl auta powoduje iż zarówno z przodu jak i z tyłu niewiele widać, ale trochę wprawy kierowcy i czujniki parkowania, oraz niezły kąt skrętu sprawiają iż manewrowanie nie jest szczególnie trudne.
Kilka drobnych, aczkolwiek nieco irytujących mankamentów. Brak rączki wewnątrz klapy bagażnika, brak domykania szyb, można szybę kierowcy opuścić jednym kliknięciem, ale z powrotem zamknąć już nie. O radiu bez RDS już wielu pisało, dobrze że przynajmniej gra świetnie i bardzo dobrze obsługuje USB.
Tutaj jest bardzo dobrze. Klima działa bardzo cicho i wydajnie, nie tylko w środku ale i na zewnątrz. Ogromny plus za czujnik zaparowania przedniej szyby, który automatycznie odpowiednio steruje nawiewem. Świetne rozwiązanie.
Mam 1,86 wzrostu i mam tutaj więcej miejsca nad głową niż w i40 sedan. Nawet sprzedawcy w salonie byli zdziwieni. Z tyłu nawet za gościem mojego wzrostu spokojnie można usiąść, ale lepiej gdy nie będzie to zbyt wysoka osoba, bo linia dachu opada dosyć nisko.
Tutaj można uznać za wzór. Na światłach ma się wrażenie że jedziemy hybrydą. Do 100km/h słychać tylko opony, o których już też pisano.
Dotychczas przejechałem 1200 km w cyklu mieszanym trasa i miasta jeżdżąc średnio dynamicznie osiągnałem średnie spalanie z całej tej drogi 5,8. Jak dla mnie rewelacja.
Za te pieniądze trudno znaleźć tak wyposażone auto tej klasy.
Auto jest nowe więc trudno o usterki. Oby tak dalej
Jak wyżej

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.6 D-CVVT MPI 132KM 97kW [l/100km]