Ocena kierowcy - Hyundai Elantra V Sedan

I-KOSMETYKA Sieradz, 10 lat temu
Silnik 1.6 D-CVVT MPI 132KM 97kW
Rok produkcji 2013
Hyundai Elantra V Sedan 1.6 D-CVVT MPI 132KM 97kW 2010-2013 - Oceń swoje auto
Silnik : Silnik, a właściwie jego wyciszenie i ekonomika.
Inne : Odbijające się dość mocno w przedniej szybie podszybie oraz zegar z konsoli środkowej.
Zawieszenie : kiepskie wygłuszenie/wytłumienie nadkoli
Karoseria : Radio bez RDS-u (choć można bez tego żyć) i brak uchwytu do zamykania klapy bagażnika
Dla mnie autko - rewelacyjne!
Po przesiadce z Fiata Bravo (1.4 T-Jet 120 KM) to jestem teraz w motoryzacyjnym niebie :-)
Precyzyjna, cichutka, krótkie ruchy dźwignią.
Długo się zastanawiałam czy dać 3 (przeciętnie) czy 4 (dobrze) - postanowiłam być jak najbardziej obiektywna. W moim poprzedniku (Fiat Bravo) było naprawdę lepiej. Mam możliwość dokładnego porównania z VW Jetta (1.2 TSI) i pobieżnymi/okazyjnymi porównaniami z innymi autkami - no szału z tym układem jezdnym nie ma - jest ... poprawnie :-)
Generalnie nie jest źle, ale też wiem że bywa w innych samochodach lepiej. Przednie słupki szerokie i widoczność przez mocno pochyloną tylną szybę jest ograniczona. Oceniam tylko stan faktyczny - mnie osobiście to nie przeszkadza :-)
Nie mam żadnych uwag. Momentalnie wiedziałam gdzie co jest i do czego służy. Logiczne rozmieszczenie wszystkich włączników, pokręteł itp.
Cały czas mam włączony automat. jak było ciepło to na 22 st. C a teraz na 24 st. C i zapominam, że mam jakieś urządzenie \"grzewczo-chłodzące\" :-) Wszystko dzieje się samo, działa sprawnie, cicho i wydajnie. Szyby nie parują, a mnie jest komfortowo.
W tej klasie (średnia niższa, klasa C) i porównując sedany to nie ma się do czego przyczepić. Pewnie jak ktoś się ze wzrostem będzie zbliżał do 2 metrów lub będzie \"szczupły inaczej\" to sobie ponarzeka. Mnie to nie dotyczy. Ja mam dużo miejsca, mąż i dwójka dzieciaków także.
Ocena tylko 4 choć mogło być tak pięknie ... co za bałwan przy tak dobrym wyciszeniu samego silnika i generalnie całego samochodu zapomniał dać chociaż ciut wygłuszenia, jakąś matę na nadkola. Dzięki temu z przodu, z góry i z boków mamy błogą ciszę a z okolic nadkoli szum opon i stuki przy krótkich nierównościach. Ciekawostka: przy zatrzymaniu np. na światłach można nabierać pasażerów, że autko wyposażone jest w system START&STOP.
Przy tych gabarytach postarano się o walkę z wagą auta. Dobrze zestopniowano skrzynię biegów i pomieszano coś pewnie w samym silniku - już na tym się nie znam - wiem za to ile mi to autko spala paliwa - nic tylko bić brawo - rewelacja!!!
Zawsze mogłoby być lepiej z tą ceną :-)
Ta ocena trochę na wyrost i na zachętę - na razie mam nikczemny przebieg. Przestała mi co prawda świecić żarówka w bagażniku, ale to chyba nic poważnego :-)
Przy przebiegu 1000 km nic się nie dzieje niepokojącego.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.6 D-CVVT MPI 132KM 97kW [l/100km]

6,6