Ocena kierowcy - Hyundai Getz

KiNtAmPo, 19 lat temu
Silnik 1.3 MPI 82KM 60kW
Rok produkcji 2004
Hyundai Getz 1.3 MPI 82KM 60kW 2002-2008 - Oceń swoje auto
Całokształt bardzo dobrze. Rewelacyjnie się jeździ. Dodatkowo jeźdżę GOLFEM, FELICIA i PUNTO. Każde z tych aut ma coś w sobie. Getz jak na razie spełnia oczekiwania,jednak jakość podzespołów nie do końca mnie przekonuje,fabryczne klocki przy mojej jeździe zakończyły karierę po 20kkm - kupiłem nowe sportowe Ferrodo i jest ok, fabryczne wycieraczki beznadzieja -wymieniłem na białe BOSHA i jest gicior,fabryczne opony tragedia,dla samobójców - kupiłem z doświadczenia nówki CONTINENTALE i jest super.
prawie nie słychać. Żadnych szmerów stuków, pisków. Ładnie się zbiera. Elastyczny przy obrotach 3500-4000.
Nie wiem czego to wina,być może synchronizatora.Przy ostrej jeździe trudno o szybka redukcję np z 5 na 4, czy z 4 na 3 bieg potrafi nie wejść,pozatym zdecydowanie za długie przełożenie,ale to nie auto wyczynowe wiec to nie wada tylko spostrzeżenie.Przy normalnej jeździe bez problemowa,bardzo łagodna i elastyczna.
Hmm.... przeciętnie w porównaniu np. ze SKODĄ FELICiA która dla mnie jest idealna na dziury i wyboje. Być może hałas z wjechania w dziurę czy tory tramwajowe wynika z małego rozstawu osi lub małych opon.Pozatym plastik w środku nie pomaga w tłumieniu hałasu.
Ładna szyba, panoramiczna, TYLKO do jasnej cholery kosztuje ok 1800 zł za wymianę w ASO :)))MASAKRA, Widoczność bardzo dobra.
W środku ergonomia idealna dla czterech osób lub dwóch na wakacje. Rozkład siedzeń, uchwytów, schowków. Jedyne zastrzeżenie to mała pojemność bagażnika, do którego nie mogłem wcisnąć nawet dwóch opon zimowych. Musiałem składać siedzenia.
Hmm.... dobrze.... W porónaniu z VW GOLF idealnie... w porównaniu ze Skodą słabiej, ale generalenie ok. w miarę dobrze działa opcja odparowywania wnętrza.
Bez zarzutu jak na tą klasę auta i tą cenę.
W porównaniu do SKODY GOLFA CZY FIATA PUNTO jest najcichszy,nie wyje, dopiero przy 140 słychać szum przez plastiki
Jeżdżę codziennie po zakorkowanym śląsku więc tylko jazda miejska, rwana, spalanie chyba odekwatne do mozliwości drogowych i ciężkiej nogi 8 LITRÓW/100km. Co najlepsze silnik 1.0 getza pality tyle samo co 1.3 a róznica jest ponad 20 KM :))) stąd spalanie uważam za dobre a nawet bardzo dobre.
Gdy ja kupowałem Getza w 2005 to był najlepszy wobór, w 2006 Getzy jednak zdecydowanie podrożały. W moim przypadku to był najlepszy wybór jeśli chodzi o auta salonowe
Po upałach odeszła jedna z uszczelek przy drzwiach. Poza tym bez zarzutów
Bez zarzutu. Na razie zero usterek. ODPUKAĆ !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.3 MPI 82KM 60kW [l/100km]

7,8