Ocena kierowcy - Hyundai Getz

iksmada55@02.pl, 18 lat temu
Silnik 1.3 MPI 82KM 60kW
Rok produkcji 2004
Hyundai Getz 1.3 MPI 82KM 60kW 2002-2008 - Oceń swoje auto
Z dotychczasowego użytkowania samochodu Getz moje wrażenia są o wiele wyższe niż z samochodu Renault-Clio.Oceniam, jak na razie własności Getza wysoko.Jeżeli jego sprawność eksploatacyjna i użytkowa potwierdzi się w dłuższym okresie czasu-to napewno kupię następny tej marki.
dobre wyciszenie pracy silnika do 120 km/godz.,powyżej tej prędkości głośność jest słabsza niż w Renault-Clio/75 KM/Przy tym małym przebiegu/2000 km/, stwierdzam, że praca silnika jest mniej elastyczna w stosunku do Renault-Clio, przez co należy częściej zmieniać biegi.Odczuwam to w czasie długich podjazdów na trasie,mimo,iż Renault-Clio/75KM/ i Getz /82 KM/mają podobną masę .
skrzynia biegów pracuje jak na razie bez zastrzeżeń.
Praca układu zawieszenia jest dobra./W Renault-Clio w okresi 2 lat wymieniłem dwie pęknięte sprężyny zawieszenia /awaria nie wynikała z najazdu na dziurę w jezdni,czy też z przeciążenia pojazdu/
widoczność z przodu jest bardzo dobra,natomiast z tyłygorsza,ponieważ słupki tylne dachu zasłaniają dość znacznie widoczność do tyłu po skosie, co nie zawsze można zrekompensować tę ułomność patrząc w lusterka.
Siedząc za kierownicą i prowadząc samochód Getz czuję się zrelaksowany. Moje odczucie jest inne niż w Renault-Clio. W Getzie to tak,jakby samochód miał bardzo nisko położony środek ciężkości.Natomiast w Renault czułem okalanie mojego ciała masą pojazdu.
Na razie nie wypowiadam się szczegółowo,ponieważ mój samochód ma krótki przebieg. Obecnie tak go oceniam.
Zachwyca mnie wielkością wnętrza w stosunku do Renault-Clio, oraz miejscami dla pasażerów, w tym bardzo przydatną regulacją oparć tylnych foteli.
Samochód posiada dobre wyciszenie pracy silnika do 120 km/godz., powyżej tej prędkości głośność jest słabsza niż w Renault-Clio.
Zużycie paliwa jest co prawda nieco wyższe niż w Renault-Clio, ale mieści się w przedziale zużycia, który podaje producent.
Do tej pory nie miałem usterek czy też awarii.
Bezusterkowy
Dziennik kosztów dla Hyundai Getz 1.3 MPI 82KM 60kW