Ocena kierowcy - Hyundai Getz

jgig@o2.pl, 18 lat temu
Silnik 1.3 MPI 82KM 60kW
Rok produkcji 2003
Hyundai Getz 1.3 MPI 82KM 60kW 2002-2008 - Oceń swoje auto
Mieszkam 30 km od Warszawy i od początku minimum raz ktoś z nas (jalub żona) jest w centrum. Przy różnych kolejach losu zrobiłem 9000 km na wyjazdach zarobkowych do Austrii. Na góry to ten silnik jest trochę za mały. Na szybkiej trasie i pod stromą górkę robi się leniwy. Gaz zainstalowałem po ok 17000 przebiegu (zaraz po homologowaniu) i nie żałuję. Spadek mocy jest minimalny i przy jeździe codziennej po mieście niezauważalny. Za to kiedy przekalkulowałem dojazdy do Warszawy to jedna osoba wychodzi na zero z komunikacją publiczną. Kupiłem go kilka miesięcy za wcześnie (wejście do UE) przez co nie mam kilku przydatnych bajerów. zależało mi na ABS. Po maju 2004 miałbym za tą samą cenę nawet klimę, ale to był mus zmiany pojazdu. W mojej opinii jest to pełne Mitsubishi mimo, że koreańskie.
W tej klasie oczywiście. Jeździłem Toyotą corollą o tej pojemności i nie widzę różnicy.
Trochę twardo wchodzą wszystkie biegi.
Można jechać szybko po nierównościach bez utraty przyczepności. Oczywiście nie po wybojach łamiących tesory.
Przodu nie zobaczysz, trzeba mieć czucie auta. Lusterka wyostrzają obraz, ale trzeba się przyzwyczaić żeby wyczuć odległość.
Urządzenia montowane fabrycznie nawet doskonale, ale były kłopoty z zamontowaniem zestawu do komórki. Podnóżek pod lewą nogę genialny na długich trasach. W innych samochodach dewastowałem nadkole. Możliwość kilkustopniowego nahylania tylnych oparć pozwala mi trzymać koło zapasowe w bagażniku (14´´)
Nie mam niestety klimy, ale nie mam kłopotów z odjechaniem po postoju w zimie, czy po deszczu.
Przed kupnem wsiadałem na tylne siedzenia wszystkich oglądanych samochodów. Mam 40 kilo nadwagi i w Getzu czułem się najlepiej. W trasie 900 km tylko w większych samochodach mniej się męczyłem.
Gaz chodzi głośniej ze względu na budowę wtryskiwaczy. Jednak przy spokojnej jęździe nie słychać silnika.
Jak na SOHC to dobrze, ale pamiętajcie ciężkie nogi, że te silniki lubiastatecznych kierowców.
Masz mało kasy, chcesz pojeździć - kupuj. Znajomi z RPA dziwili się, że jest to w Polsce mało znana marka.
Jakie drobiazgi?
???