Ocena kierowcy - Hyundai Getz

Piotrek, 18 lat temu
Silnik 1.3 MPI 82KM 60kW
Rok produkcji 2005
Hyundai Getz 1.3 MPI 82KM 60kW 2002-2008 - Oceń swoje auto
jestem zadowolony ale zaznaczam ze autko ma pół roku i tylko 10,5 tys. km.
Silnik jest cichy, ma niskich obrotach praktycznie niesłyszalny. Kultura pracy bardzo dobra.
Skrzynia biegów działa prawidłowo. Haczy czasem wsteczny, ale można się do tego przyzwyczaić - wystarczy postepować zgodnie z instrukcjią hyundaia
Bardzo miło się go prowadzi. W niektórych opiniach, był opis, że dziwnie zachowuje sie na nierównościach przy dużej szybkosci. Rzeczywiście potrafi niebezpiecznie podskoczyć, powstaje wrażenie jakby samóchód stracił kontakt z jezdnią. Zaznaczam jednak że dzieje sie tak przy bardzo duzej predkosci, której na naszych drogach racjonalnie myslacy czlowiek raczej nie rozwija :-)
Przeszkadzają przednie boczne słupki, szczególnie kiedy skrecamy i ktoś sobie wędruje na pasach - niestety mozna go nie zauwazyc. Ale to kwestia przyzwyczajenia. Szyba z przodu super :-) natomiast do tyłu widocznosc jest podobna jak w innych autach tej klasy - czyli marna, ale za to sa boczne b.duze lusterka - co bardzo pomaga przy cofaniu.
wszystko na swoim miejscu, nie ma watpliwosci do czego sluzy dany przycisk, czy tez pokretło.
Wentylacja działa bez zarzutu dopóki nie pada albo nie sypie śnieg ;-) czyli ogolnie autko ma tendencje do parowania (zaznaczam ze nie mam klimy) ale za to po wlaczeniu nawiewow bardzo szybko szyby odparowują. Zimą autko dosyć szybko sie nagrzewa, szybko też rozmraża szyby (wystarczy kilka minut)
Przestrzeń ... hmmm w tej klasie wydaje mi sie ze jest super. Zanim kupilem getza, ogladalem inne autka tej klasy i powiem szczerze ze getz jest the best :-) Oczywiscie to subiektywna ocena - nie jestem małym człowiekiem,a nie mam problemow z jazdą zarówno jako kierowca, jak i pasażer z tyłu. W autku z przodu jest po prostu wygodnie, a z tyłu też jest dużo przestrzeni jak na ten segment aut.
Podczas jazdy jest cicho mniej wiecej do 120 km/h później juz zaczyna być głośno - ale nie hałaśliwie. Po prostu silnik słychać ale można normalnie rozmawiać :-) Dużo zależy od stylu jazdy i wysokości obrotów jakie kręcimy silnikiem - ale ja raczej jeżdże spokojnie i powiem szczerze getz nie jest autkiem hałaśliwym.
Spalanie zależy od stylu jazdy. Ja jeżdże spokojnie. Jesli jezdzimy zgodnie z instrukcja getza (wg. zalecen Hyundaia max. oszczednosc uzyskamy gdy nie bedziemy przekraczac 2500 obrotów na danym biegu) to spalanie nie bedzie wysokie, ale ... jesli czlowiek sobie nieco pozwoli na drodze to potrafi wypic dosyc duzo paliwa.
Cena przyzwoita, szczególnie teraz kiedy wszedł Getz po faceliftingu, można kupić po ciekawej cenie getza z bajerami.
dałbym ocenę najwyższą ... ale - uwaga - trzeba być czujnym wobec wszelkich cześci i urządzeń zakładanych przez polskiego dilera. Tzn, jesli kupujemy autko całkowicie robione w korei i z bajerami zakładanym w korei to jest spokój - jesli jednak kupimy wersje okrojoną i diler nam cos zakłada np. cos z elektroniki to jest duuuza szansa ze mozemy miec z tym klopot. NA szczescie dilerzy daja gwarancje i pokornie naprawiaja zalozone cudeńka ;-)
ciszai licze na to ze tak pozostanie :-)

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.3 MPI 82KM 60kW [l/100km]

7,4