Ocena kierowcy - Hyundai Getz

kuzak, 17 lat temu
Silnik 1.3 MPI 82KM 60kW
Rok produkcji 2005
Hyundai Getz 1.3 MPI 82KM 60kW 2002-2008 - Oceń swoje auto
Otrzymałem to czego się spodziewałem. Chciałem autko nowe, w miarę wyposażone, przestronne a przede wszystkim niezawodne (nawet kosztem super osiągów czy komfortu). Mam nadzieję, że za parę lat nie zmienię zdania.
Wcześniej jeździłem samochodem z większym silnikiem i trochę się "rozpuściłem" Do miasta wystarcza w zupełności, na trasię spokojnie można przycisnąć ale mi brakuję trochę elestyczności - redukcja przed wyprzedzaniem.
Na racie leciutko i cichutko. Wsteczny faktycznie czasem stawia opór.
Jak na mały i dosyć wysoki samochód jest b. dobrze.
Tradycyjnie przednie słupki czasem zasłaniają widoczność przy zakręcaniu. Poza tym akwarium na kołach + duże boczne lusterka.
Wszystko co potrzeba jest na swoim miejscu.
Zimą dobrze radził sobie z 20 stopniowymi mrozami (choć trzeba było przejechać jakieś 5 km żeby dmuchało ciepłem). Chłodzenie jest też wydajne - nie mam klimy. Drobny mankament, jak wentylacją nastawiona jest na zimny nawiem (tak na połowę) to z bocznych nawiewów leci letnie powietrze a tylko z centralnych zimne.
Jak na miejskie auto jest bardzo dobrze. Poczucie przestronności potęguje dodatkowo daleko oddalona do przodu szyba. Nad głową miejsca pod dostatkiem. Nie należy jednak zapomoinać, że to auto miejskie i w długą trasę nie zabierać 5 osób.
Tak jak pisali poprzednicy: do 120 km/h cicho, później trochę hałasuje (całkiem miło zresztą). Gdy stoi nie słychać wogóle, że silnik pracuje.
W cyklu mieszanym spala 6,6 km. Jak przyciśnie się na trasie to spali około 7 l.
Gdy kupowałem auto nie miało konkurencji na rynku. Za podobne pieniądze mogłem mieć Pandę, Matiza, Aygo.
Na razie bez zastrzeżeń (puk, puk)
j.w.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.3 MPI 82KM 60kW [l/100km]