Ocena kierowcy - Hyundai Getz

Bald, 17 lat temu
Silnik 1.6 MPI 105KM 77kW
Rok produkcji 2004
Hyundai Getz 1.6 MPI 105KM 77kW 2002-2008 - Oceń swoje auto
Świetne autko. Za tą cenę, nic tylko brać.
Zaskakująco dynamiczny, wysoka kultura pracy, nieźle wyciszony.
Długie biegi, nie trzeba cały czas machać drążkiem. Jedyny problem polega na problemach z wrzuceniem wstecznego, ale zdarzają się one stosunkowo rzadko. Zresztą w chwilkę po nieudanej próbie zawsze udaje się go wrzucić.
Bardzo stabilny, nawet na oryginalnych oponach. Bardzo ładnie trzyma się w zakrętach, mimo że dosyć wysoki nie wydaje się być podatny na podmuchy wiatru czy przechyły. Z pewnością znacznie bardziej stabilny niż np. znacznie niższa Corsa.
Dla mnie wystarczająca. Nie widać przodu, ale jako że jest stosunkowo krótki, bardzo łatwo się przyzwyczaić. Może trochę za duże tylnie słupki, kwestia przyzwyczajenia.
Zaskakująco przestronny jak na stosunkowo niewielkie auto. Z łatwością mieści 5 osób i to nawet przy kierowcy 190 cm+. Daleko wysunięta deska daje poczucie przestrzeni. Dużo schowków i "podkładki na piwo" :)
Klima szybko chłodzi i utrzymuje niską temperaturę, ogrzewanie szybko nagrzewa i utrzymuje wysoką. Czego chcieć więcej? Przy upałach 34 stopni, po całym dniu stania na słońcu, po 5 minut drogi dziewczyna prosi mnie żeby zmniejszyć nawiewy bo Jej za zimno.
Zaskakująco dużo jak na tak mały samochodzik.
Wystarczajaco dobrze żeby komfortowo czuć się bez włączonego radia.
Napraw żadnych nie doświadczyłem, gdy dowiadywałem się o ceny w hurtowniach, jest całkiem nieźle, porównywalnie powiedzmy do opla astry. Zużycie paliwa w normie, przy ciężkiej nodze i radości z jazdy 7,5 w mieście, 4,5 w trasie.
Bardzo udane autko, nie sypnęło się zupełnie nic. Może tylko warto by wymienić wycieraczki, ale nie dlatego że coś sie zepsuło, ale moze nie zbierają najlepiej.
Nie słyszałem żeby komuś się coś stało z tym autkiem, a w znajomej firmie jeżdżą nim w trójkę na zmianę 15h na dobę.

Usterki Hyundai Getz

Hyundai Getz – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu