Ocena kierowcy - Hyundai Getz

Tomasz, 12 lat temu
Silnik 1.5 CRDi 88KM 65kW
Rok produkcji 2008
Hyundai Getz 1.5 CRDi 88KM 65kW 2002-2008 - Oceń swoje auto
Przeniesienie napędu : Najbardziej zaskoczyła mnie zrywność samochodu, jego przyspieszenie oraz właśnie przeniesienie napędu.
Ogólnie samochód jest super. Pokochałem go od pierwszej jazdy próbnej.
Samochód bardzo zrywny. Rwie się do jazdy, \"chce jeździć\" i to szybko :) Ma bardzo dobre przyspieszenie. Dla kogoś, kto wcześniej jeździł samochodem 56 KM - prawdziwa wyścigówka.
Bez zastrzeżeń.
Układ jezdny bardzo dobry. Dobrze trzyma się jezdni. Świetnie amortyzuje nierówności nawierzchni.
Widoczność dobra, choć mogłyby być trochę większe lusterka boczne. Odczuwam różnicę, bo w Atosie były olbrzymie.
Ergonomia bardzo dobra. Wszystko pod ręką. Fotele wygodne. Skórzane wykończenia kierownicy i lewarka skrzyni biegów. Elektryczne szyby, centralny zamek sterowany kluczykiem oraz, kierownica z nawigacją radiową. To już bajer, ale jest przydatny. Jak na samochód tej klasy, wykończenie super. Dwukolorowa tapicerka (czarno czerwona) dodaje uroku.
Bez zastrzeżeń.
Przestrzeni wystarczająco jak na samochód tej klasy.
Cichutko i przytulnie. W porównaniu z wszystkimi samochodami, jakimi jeździłem (126P, Cinquecento, Seicento, UNO, ATOS) silniczek chodzi jak pszczółka.
Jestem zaskoczony opiniami, jakie tu czytam. Mój samochód na trasie w wakacje palił 4,5l/100km. Byliśmy z żoną w szoku i obliczaliśmy spalanie wielokrotnie, czy aby nam się nie pomyliło. W żaden sposób nie chciało wyjść więcej... W mieście około 5,5/100. Może forumowicze, którzy piszą o dużym spalaniu w tym samochodzie, za bardzo go żyłują? Albooo... Mylą się w obliczeniach? Albooo... Jeżdżą na oleju opałowym ;)
Według mnie - ok.
Na razie super. Nic się nie działo.
Na razie super. Nic się nie działo.

On - zużycie paliwa dla silnika 1.5 CRDi 88KM 65kW [l/100km]

Usterki Hyundai Getz