Ocena kierowcy - Hyundai i20 I Hatchback 5d

Silnik 1.2 DOHC 78KM 57kW
Rok produkcji 2010
Hyundai i20 I Hatchback 5d 1.2 DOHC 78KM 57kW 2008-2012 - Oceń swoje auto
Inne : Niestety NIC
Karoseria : Rdza na tylnej klapie..
Kupując ten samochód myślałem,że będzie mi służył dobre parę lat jak moja stara Polówka.A tu proszę klapa już malowana,niby problem z klamkami załatwiony ,ale według mnie to serwis wyeliminował szkodę a nie przyczynę i obawiam się za za jakiś czas to się powtórzy.Jakoś plastików jest żenująca,wszystko skrzypi po 2 latach i przejechaniu 30000tys km.Słaby lakier mam już dużo drobnych rys.Spalanie też jest za wyskokie jak na samochód miejski(nie mam ciężkiej nogi)no i muszę sprawdzić sprzęgło bo mam wrażenie,że się ślizga.
Silnik daje radę.Na miasto idealny w trasę też ok ale do prędkości 110km/h,póżniej robi sie głośno i odczuwa się na spalaniu.Cichy na biegu jałowym,oraz glośny powyżej 3tyś obrotów.
Precyzyjna.Do ideału brakuje.
Dobrze się prowadzi,na zakrętach też trzyma,ale przy większych prędkościach myszkuje,kierownica też jakoś czasami lekko odbija ale może to wina wspomagania.
Duże lusterka,dobre przeszklenie.Bez zarzutu
Niby wszystko na swoim miejscu...ale za płytkie miejsce na napój,wąskie kieszenie w dzwiach i ta śmieszna popielniczka oraz manualna regulacja lusterek.
Klima daje radę ale przy wysokich temperaturach na daje rady.Zimą szybko się nagrzewa.
Przy mężczyznie średniego wzrostu jest dobrze ale przy wysokich będzie ciasno z przodu i z tyłu.
Na biegu jałowym cichy,no ale on ma jezdzić a nie stać.Tak więc na każdym innym za głośny.
Producent tu mocno przesadził z tym 6l/100 w cyklu miejskim.U mnie po mieście 7,2-7,5.W trasie lepiej 6,0-6,5.Jak na mały silnik to za dużo.
Brak drobiazgów
Jeśli chodzi o silnik i elektronikę to mnie nie zawiódł.No ale rdza na tylnej klapie,klamki które obcierają lakier,trzeszczące plastiki to za dużo na dwuletni samochód.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.2 DOHC 78KM 57kW [l/100km]

6,7