Ocena kierowcy - Hyundai i20 II Hatchback 5d

Jakub Nowak, 6 lat temu
Rok produkcji 2017
Hyundai i20 II Hatchback 5d 1.2 84KM 62kW 2014-2015 - Oceń swoje auto
Inne : Ilość miejsca w środku.
Wsiadłem i od razu poczułem, że mi pasuje. Bardzo dobre pierwsze wrażenie: ilość miejsca, wsiadanie, rozmieszczenie przycisków.
Dość żwawy, pozwala na całkiem sprawne przemieszczanie się. Nie jest to wyścigówka i chyba nikt tego nie oczekuje.
Biegi wskakują tak jak powinny. Dwa razy był problem ze wstecznym, takie drobne haczenie.
Układ sztywny, trzyma auto pewnie i bez nieprzewidzianych zachowań.
Bardzo dobra widoczność, dość wysoka pozycja za kierownicą. Pewnym utrudnieniem są szerokie słupki tylne.
Przyciski i wskaźniki są tam gdzie być powinny. Zaskakujące jest włączanie i wyłączanie świateł długich i przeciwmgłowych: podobne przyciski, ale włączanie odwrotne. Nie można robić tego bezmyślnie, trzeba się zastanowić.
W zimie całkiem ciepło i przyjemnie. Odparowywanie szyb włącza się automatycznie, wygodny element. Zobaczymy co będzie latem.
Calikiem dużo przestrzeni z przodu i zaskakująco dużo z tyłu.
Silnik jest tak cichy, że na postoju mam wrażenie jakbym siedział w hybrydzie. Podczas jazdy też jest cicho, dopiero przy 120 km/h szum powietrza jest znaczny.
Na tle konkurencji wypada całkiem sensownie, upusty dilera są atrakcyjnym bodźcem.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.2 84KM 62kW [l/100km]

5,4