Ocena kierowcy - Hyundai i20 II Hatchback 5d

Silnik 1.1 CRDi 75KM 55kW
Rok produkcji 2014
Hyundai i20 II Hatchback 5d 1.1 CRDi 75KM 55kW 2014-2015 - Oceń swoje auto
Układ hamulcowy
(-) Tylko i wyłącznie do miasta do spokojnej jazdy. (+) zero zużycia oleju (zmiana co 20 tys.)
Przez pierwsze 10 tys. dźwignia biegów potrafiła się blokować pomiędzy 2 a 3 biegiem, później problem zniknął.
Zawieszenie b. nerwowe. Trzeba b. uważać na nierównościach a szczególnie przy skręcie na skrzyżowaniach z torami tramwajowymi. Fatalny układ kierowniczy. Wspomaganie zaprojektowane tak aby kierownicę mogło obsługiwać 5 letnie dziecko na postoju. Tak samo silne działające wspomaganie przy 140 km/h na autostradzie.
Widoczność z miejsca kierowcy akceptowalna. Ale: wiecznie brudne lusterka boczne. Aerodynamika konstrukcji jest taka, że deszcz + brud opływające karoserię i lusterka osiada na nich b. szybko.
FOTEL. Masakra. W starym żuku miałem chyba lepszy. Tam gdzie są lędźwia jest dół. Na wysokości łopatek : góra. Ponadto fotel jest lekko skręcony w lewo, tak więc jak chce się siedzieć na wprost to do fotela przylega tylko prawa część pleców, jak się wygodnie oprze plecy to siedzi się "skręcony". Wyprofilowanie siedziska jest takie że po ok 150 km łapie mnie kurcz w prawie podudzie. Kolega, który ma identyczny wynalazek, żeby jeździć musiał założyć na fotel poduszkę ortopedyczną.
1. Przy -3 C samochód uzyskuje optymalną temperaturę silnika po ok. 8-10 km. Ciepło (tak aby przykręcić z max do niższej temp.) jest po kolejnych 10 km. Wg. serwisu jest wszystko ok. 2. Wiecznie brudne szyby od środka. Sprawdziłem filtry kabinowe- są. Nie palę. Zmieniłem filtry. Nic nie pomogło. Po ok tygodniu szyby zaczynają pokrywać się tłustą warstwą brudu :(
Mam 182 cm wzrostu i ponad 100 wagi :( , ale jest ok i dla mnie i dla max 3 pasażerów (tylko że przy 4 osobach już w ogóle nie jedzie :)
Do 110 km/h jest ok. Przy 140 nie słychać własnych myśli. Hałas głównie z opon i szumów opływu powietrza.
Samochód służbowy :)
jw
Tylna wycieraczka wyciera ok 60% szyby. Bo odstaje od szyby :) Serwis w ramach naprawy wymienił pióro, problem pozostał :(

On - zużycie paliwa dla silnika 1.1 CRDi 75KM 55kW [l/100km]

7,3