Ocena kierowcy - Hyundai i30 I CW

tomnow 2720, 14 lat temu
Silnik 1.6 DOHC CVVT 126KM 93kW
Rok produkcji 2009
Hyundai i30 I CW 1.6 DOHC CVVT 126KM 93kW 2008-2010 - Oceń swoje auto
z zastrzeżeniem co do opisanych wyżej małych usterek. Za te pieniądze auto godne nabycia
silnik 1,6 ale już 126 KM - jak na potrzeby tego auta idealny, bardzo duża elastyczność, świetne przyspieszenie od 80 do 130 km/h
bez uwag; skrzynia precyzyjna, nie haczy. Brakuje 6 biegu. Ewidentnie!
jest dość twardy, ale ja to lubię, jedyna wada, to mało precyzyjny układ kierowniczy, więc po zakrętach się szybko nie pojeździ. No ale to auto rodzinne a nie rajdowe.
w normie, nie mam uwag, ani szczególnie pozytywnych, ani negatywnych. Jako plus należy zapisać ogromne lustra boczne
wszystko jest pod ręką, tam gdzie potrzeba. Jedynie przełącznik komputera, trochę schowany. Dlaczego nie można było go umieścić w dźwigni wycieraczek?
klima automatyczna bez zarzutu
ilość miejsca dla kierowcy i pasażerów jak w samochodzie o klasę wyższą. Niestety kosztem bagażnika, ale coś za coś.
przy 4 tys obrotów to zaczyna hałasować. ZA 600 zł można założyć matę wyciszającą. Ciekawe
w mieście (fakt lato - wakacje, mało korków) do 9 l/100km; zobaczymy co będzie od września. Szosa - jazda w granicach 100 - 120 no i miejscowości odpowiednio wolniej - ok. 7 l/100 km
to jest to czego za wydane pieniądze oczekiwałem
trochę śmierdzi sprzęgło, przy wjeżdżaniu na półsprzęgle na krawężnik, oczepiła się jakaś gąbka pod chłodnicą - jadę do serwisu, coś \"świergoli\" w desce rozdzielczej przy ok 2,5 - 3,0 tys obrotów
nie odnotowałem

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.6 DOHC CVVT 126KM 93kW [l/100km]