Ocena kierowcy - Hyundai i30 I CW

Geronimo, 12 lat temu
Silnik 1.6 DOHC CVVT 126KM 93kW
Rok produkcji 2010
Hyundai i30 I CW 1.6 DOHC CVVT 126KM 93kW 2008-2010 - Oceń swoje auto
Inne : Ze Hyundai wyprodukowal tak dobry samochod. Dotychczas zylem z przekonaniem ze tylko europejczyk lub japonczyk. Teraz widze ze chyba na dluzej przywiaze sie do tej marki.
Auto klasy kompakt , w srodku wielkosc jak z klasy wyzszej. Zgodze sie ze bagaznik nie nalezy do czolowki ale dzieki temu wiecej miejsca jest w kabinie pasazerskiej. Jesli ktos chce auto dla rodzini 2+1 lub 2+2 to bedzie bardzo dobry wybor. No i cena. Nowy z wyposazeniem ABS,ESP,6pp,kurtyny,radioCD/MP3/USB,klimatronik,alarm i silnik 126 konny kosztowalo 52tys. Znajdzcie mi konkurencje w tej klasie ktora bedzie tak wyposazona i w tak dobrej cenie. Nie dziwie sie ze Hyundai w USA i Australii tak dobrze sie sprzedaje.
Glosny powyzej 3.5 tys obrotow, wiem ze te silniki tak maja, mogloby byc jednak lepsze wyciszenie kabiny. Poza tym bez zarzutow.
Tylko \"dobrze\" bo to skrzynia 5 biegowa, gdybym mial 6 napisalbym doskonale. Nic mi nie haczy, nie ma problemow ze zmiana biegow a wbija sie je ze tak powiem \"dwoma palcami\".
W predkosciach dopuszczalnych (a staram sie nie przekarczac 130) prowadzi sie b.dobrze choc nie jest to auto sportowe wiec nie liczcie zna osiagi i przyczepnosc aut coupe.
Znakomita. Mam wersje Comfort i jest ona wyposazona w regulacje siedzenia gora dol , do tego bardzo duze okna, olbrzymie lusterka. Jesli do tego dodac czujniki parkowania ktore posiada moje auto parkowanie nim to bajka.
Wszystko w zasiego reki. Nie trzeba patrzec zeby wlaczyc klime, Reguacja temp. pokretlem. Kierownica wielofuknycjna (u mnie z obsluga radia). Do tego ledzwiowa regulacja siedzenia kierowcy, podlokietnik (baardzo uzalezniajaca rzecz ktorej brakuje gdy przesiada sie czlowiek pozniej do innego auta). Na tylnym siedzenia w podlokietniku miejsca na kubki/butelki.
Swietna. Mankamentem moze jedynie byc ze auto jest \"zbyt szczelne\" tzn. w czasie deszczy szyby moga parowac, wystarczy jednak wlaczyc klime (climatronic w mojej wersji) i nawiew na szyby i po chwili jest lux. Auto z klima nie widac zeby spalalo jakos specjanie wiecej (moze z pol litra na sto). Ogrzewanie bardzo szybko sie wlacza. W najwieksze mrozy juz po 3-4 min jazdy dmuchalo cieplym powietrzem.
Chyba najwiekszy pod tym wzgledem samochod w tej klasie (Moze jeszcze 308 SW ). Najbardziej roznice widac na tylnych siedzeniach. Miejsca jak w Passacie a to przeciez auto o rozmiar mniejsze. Przed zakupem siedzialem w Kaszkaju, Mazdzie 3, Lancerze, Megane, Corolli, Octavii. 308 i Bravo i to Hyundai skasowal wszystkich swoja przestrzenia w kabinie.
Jak pisalem wyzej. Do 3 tys (a na 5 to predkosc ok 100) cichutki, powyzej zaczyna byc juz dosc mocno slychac silnik. Co ciekawe, ponoc powyzej 140 jest ciszej ale nie sprawdzalem.
W miescie (Warszawa, jesli ktos zna to korki na wyjazdowce Jerozolimskimi czy w Centrum) spalanie ok 8 l, na trasie udawalo mi sie zejsc nawet ponizej 6. Srednie spalanie po tych prawie 2 latach to 7.3 (miasto/trasa ok 50/50).
Zawsze mogloby byc taniej ale biorac pod uwage konkurencje to nie ma lepszego. Nawet KIA (siostrzana marka) ktora w srodku jest jednak gorzej wykonana (odczucie subiektywne)i ma mniej miejsca \"na nogi\" z tylu.
Odpukac, jak dotad wszystko OK.
Bez usterek.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.6 DOHC CVVT 126KM 93kW [l/100km]