Ocena kierowcy - Hyundai i30 I CW

pijaw, 14 lat temu
Silnik 1.6 CRDi 115KM 85kW
Rok produkcji 2008
Hyundai i30 I CW 1.6 CRDi 115KM 85kW 2008-2010 - Oceń swoje auto
Silnik : Bardzo elastyczny, dość cichy.
Byłoby doskonale, gdyby nie odpadła mi przednia wycieraczka od strony kierowcy podczas wyprzedzania. Niestety okazuje się, że zapięcie wycieraczek, aczkolwiek wygodne do ich zdejmowania, to jednak jest wrażliwe na zimową pogodę - woda, która się tam dostała, zamarzła wypychając zapięcie. Niestety nie liczcie, że na najbliższej stacji uda wam się dokupić wycieraczkę. Uniwersalnych nie da się zamocować, trzeba jechać do najblizszego serwisu Hyundaia, Kii, lub Fiata (takie zapięcia ma też Bravo).
Mam dwa zastrzeżenia do ergonomii: 1. Schowek między przednimi fotelami jest za wysoki. Na co komu dwie duże dziury na kubki XXL? Wolałbym niższy, ale dłuższy schowek. Mógłby on mieć mocowania do kubków na wierzchu, lub pod \"wierzchnią\" pokrywą. Obecny schowek powoduje, ze musiałem podwyższyć fotel, bo uderzałem w niego łokciem przy wrzucaniu 2ki czy 4ki. 2. może jestem upierdliwy, lae dopiero w i30 udało mi się kilka razy właczyć długie przy wrzucaniu kierunkowskazu. dźwignia jest chyba zbyt elastyczna.
najbardziej jestem zadowolony z odmrażania przedniej szyby. wystarczy minuta i nie ma sladu po parze wodej, czy szronie na szybie.
jazda z prędkością powyzej 100km/h zmusza do podkręcenia radia. Słuchanie radia na autostradzie odpada.
Ekonomiczność jazdy psują ceny części i koszty przeglądów.
Jak na tę klase bardzo udane auto.
Gdyby nie przepalająca się żarówka świateł mijania i wspomniana już odpadająca wycieraczka byłoby świetnie.
Zadziwiająco dobrze radzi sobie zarówno latem jak i zimą. Wyjeżdżanie z zasp, pokonywanie muld, wyprzedzanie, czy stanie godzinami w korku - nie robią na nim jak na razie wrażenia.

On - zużycie paliwa dla silnika 1.6 CRDi 115KM 85kW [l/100km]

5,4