Ocena kierowcy - Hyundai i30 I Hatchback Facelifting

filip_i30, 10 lat temu
Silnik 1.4 DOHC 109KM 80kW
Rok produkcji 2011
Hyundai i30 I Hatchback Facelifting 1.4 DOHC 109KM 80kW 2010-2011 - Oceń swoje auto
Inne : Jakość wykonania, przytulność wnętrza, pewność prowadzenia. Lubię nim jeździć w długie trasy, nie męczę się tak jak w poprzednich autach.
Kupiłbym jeszcze raz Hyundaia, ale tym razem coś większego bo i30 tylko mnie zachęcił do tej marki :) Auto niezawodne, wykonane solidnie, ładne oraz za rozsądna cenę.
Nieco moze przerazic jego odglos gdy sie pierwszy raz przekroczy 100km/h pozniej zalezy jak kto lubi dla mnie to ulubiony dzwiek :) 140km/h to dla niego nie problem wyprzedzanie nie stanowi problemu nawet z pelnym bagaznikiem i bakiem. Czuję się w nim bezpiecznie nawet przy większych prędkościach.
Tutaj byłoby idealnie, gdyby... No właśnie wszystkie biegi same wskakują z wyjątkiem 2 :) Przejścia z 1 na 2 trzeba się nauczyć i pamiętać, że nie jest to sportowe auto. Jedynkę zmienia się od razu jest bardzo krótka, nie wolno trzymać jej za długo i wprowadzać auta na wyższe obroty bo próba wrzucenia z 1 na 2 może skończyć się zgrzytnięciem :D ale jak się ją wyczuje można dynamicznie ruszać bez zgrzytania :P przykre, że pamiętam kiedy kupowałem to auto Hyundai chwalił się, że to jest własnie element z którego są najbardziej dumni w nowej wersji ;) chyba nie wyszło do końca.
Twarde zawieszenie jak w azjatyckich autach. Plus prowadzenie na równej nawierzchni. Nasze drogi dostarczają mniej przyjemnych doświadczeń. Gdy wpadnie się w jakąś dziurę huk jest spory, ale zawieszenie znosi nasze drogi dzielnie. Koledze w Fiacie po dziurze za każdym razem kierownica się przekrzywiała (nie była już prosta) z powodu słabej jakości materiałów konstrukcyjnych, w Hyundaiu nam to nie grozi :)
mam 165cm wzrostu i bez regulacji przedniego fotela widzę wszystko jak należy... nie ma co narzekać.
Wszystko jest tam gdzie być powinno, a nawet więcej niż bym chiał.
Nie widzę wad. Szybko się nagrzewa zimą, a latem ręczna klima daje ulgę w wysokich temperaturach.
Mnóstwo miejsca, jedyne na co narzekają starsi pasażerowie, że o ile łatwo im się wchodzi z tyłu i mają mnóstwo miejsca to wyjście stanowi już problem gdyż siedzą głęboko i gdy chcą wyjść muszą niestety szeroko otwierać drzwi - na parkingach wolę sam im je przytrzymać bo łatwo o przypadkowe uszkodzenie o sąsiednie auta.
Szału nie ma :) ale z jednej strony słychać co się dzieje. Przy 170km/h słychać szum, ale auto zachowuje się stabilnie.
Oczywiście są auta, które mniej palą. W trasie przy dynamicznej jeździe na dystansie 450km który kilka razy w roku pokonuję spalanie mam rzędu 5l/100km
Inni producenci mogą się tylko od Hyundaia uczyć w tym segmencie :)
Na auto zawsze mogę liczyć. Przez 2 lata niczym mnie nie zawiodło.
Brak

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.4 DOHC 109KM 80kW [l/100km]