Ocena kierowcy - Hyundai i30 I Hatchback

Mawik73, 13 lat temu
Rok produkcji 2009
Hyundai i30 I Hatchback 1.4 109KM 80kW 2007-2010 - Oceń swoje auto
Inne : Chyba tylko cena!!!
Raczej bez zachwytu!!!
Auto od roku jest służbowe więc mogę potestować bez stresu!!! Do tej pory od 12 lat jedziłem różnymi markami Honda, Opel, Ford, Audi, Renault i wiele innych więc mam do czego porównać!!! Ten sam problem co w fordzie focus 1.6 benzyna moc kosztem spalania!!! Silnik wyciągnięty do granic możliwości!!! Do 100-110 km/h jeszcze ujdzie później dramat!!! Hałas jak w hucie na walcowni, spalanie kosmos, osiągi mizeria!!!
Problem po pół roku z haczącym wstecznym reszta ujdzie.
Zestrojenie typowo pół sport- raczej twarde.Zawieszony jest nisko więc na trasie w zakrętach prowadzi się całkiem nieźle co jest plusem, natomiast na nierównych, dziurawych drogach, oraz w zimie wszystko poczujesz na kręgosłupie, raczej mało komfortowe i męczące uczucie. Po mieście i na parkingach, oraz w zimie notorycznie walisz podwoziem nawet przy najmniejszym krawężniku czy nierównościach!!! Niskie zawieszone auto niestety tak masz
Do przodu OK, na boki słupki trochę ograniczają, do tyłu beznadziejnie!!!
Wszysko tam gzdie trzeba, nie jest to niemiecka czy japońska ergonomia ale trudno się przyczepić do czegokolwiek
W zimie grzeje OK, latem chłodzi co więcej potrzeba!!
Z przodu miejsca jest ok!! Natomiast fotele nie dla mnie!!! Trzymanie boczne ok natomiast zbyt krótkie siedzisko i przeciętnie wygodne, raczej twarde ale jak kto lubi !!!Mnie to nie pasuje Regulacja zagłówka kretyńska!! Ciągle mnie boli kark!! Z tyłu po odsunięciu foteli ( Mam 180 cm) raczej niewiele miejsca!! Bagażnik w tej wersji to raczej na zakupy!! Jedna duża walizka i torba i po zawodach!!! Rodzinny to on chyba jest na zakypy
Do 90-100 km/h do wytrzymania, później gorzej niż źle!!! Na autostradzie rozmowa przez telefon czy z pasażerem z przodu sprawia problemy!!! Powyżej 140 km/h jeden łomot!!!!
Po pirwsze jakiś broblem z konstrukcją i odpowietrzeniem baku!!! Mamy w firmie kilka identycznych i30 i każdy ma problem na stacji bezynowej!!Zajeżdżamy na głębokiej rezerwie(góra 2l paliwa w baku!!!)Zawsze podczas tankowania pistolet odbija przy 40-42 litrach!!! Potem trzeba cierpliwie pstrykać, bo pistolet odbija co 0,2-0,3 litra do 52-53 litrów!! Zawsze 10 min zabawy!!! Spalanie podane przez producenta to kpina. Bak 55l max przejechałem tylko trasa 700km czyli 7,85!!! Sredno pali na trasie 7,5-8,5l, miasto 9-10 autostrada 10-11L cykl mieszany 8,5!
Za te pieniądze to może i nieźle ale wolał bym kupić roczny czy dwuletni samochód innej marki!!!
W roczny samochodzie skrzypią zawiasy drzwi, plastyki deski, notorycznie co 5000-6000 tys km palace sie przednie żarówki, wymiana w serwisie 35-50 zł jak masz czas to mozeż rozbierać sam klika elementów!! Powodzenia!!!
Po roku słuchac stuki w zawieszeniu podczas max kontry kierownicą!!! Jadę do serwisu zobaczymy co wymyślą

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.4 109KM 80kW [l/100km]

8,4