Ocena kierowcy - Hyundai i30 I Hatchback

nevport 1965, 13 lat temu
Rok produkcji 2009
Hyundai i30 I Hatchback 1.4 109KM 80kW 2007-2010 - Oceń swoje auto
Karoseria : Mnóstwo miejsca
Auto udane, nie pozbawione wad ale te nie są one bardziej dotkliwe niż w innych autach tej klasy. Świetne hamulce, auto staje jak wryte, gdyby nie pasy omalże nie pocałowałbym szyby przy pierwszym hamowaniu!
Mocny silnik ale trzeba go odpowiednio wkręcić na wysokie obroty, w dolnym zakresie raczej przeciętny. Elastyczność przeciętna.
Skrzynia biegów pracuje nieźle, mogłaby lepiej wyglądać redukcja z 3 na 2. Brak szóstego biegu, skrzynia w mojej wersji zestopniowana krótko jest miejsce na 6. Sprzęgło wymaga przyzwyczajenia pracuje jakoś nietypowo musiałem się przyzwyczajać dłużej niż w innych pojazdach a jeżdżę już od 27 lat różnymi autami. Ale moja żona bez doświadczenia za kółkiem jest sprzęgłem zachwycona?!!!
Zawieszenie dobrze trzyma ale mogłoby być cichsze. Samochód trzyma kierunek ale jest trochę podatny na boczny wiatr lecz nie jest to niebezpieczne.
Do przodu Ok do tyłu trochę gorzej ale ujdzie. Super lusterka boczne - bardzo duże, dobra regulacja.
Wszystko na miejscu, jedynie fotel mógłby mieć większy zakres regulacji no i chyba siedzisko powinno być troszkę dłuższe.
Bez zastrzeżeń.
Tu jest rewelacja, mnósto miejsca /dzięki dużemu rozstawowi osi i sporej wysokości oraz linii nadwozia./ duża szerkość auta.
Tak jak pisałem, silnik zachęca do korzystania z wysokich obrotów ale powyżej 4000rpm jest głośny, ponadto spore szumy z kół /opony koreańskie, ponoć na lepszych jest znacznie ciszej/ i głośne nadkola /np uderzające kamyki czy woda/
Podczas spokojnej jazdy bez wygłupów ale i niekoniecznie w stylu emeryta można osiągnąć nawet około 6 litrów. Przy bardziej dynamicznej udaje mi się mieścić w granicach 7 co na prawie 110konny silnik o krótkiej skrzyni jest niezłym wynikiem.
Za tą cenę trudno dostać auto większe lepiej wyposażone z mocniejszym silnikiem. Auto wielkości Astry za cenę Corsy.
Słynne osłony amortyzatorów zsuwające się z odbojników - klejone w ASO na razie trzymają ale podejście Centrali jest śmieszne w XXI wieku.
U mnie wystąpiła nieszczelność przewodu w okolicach w tarczy sprzęgła, wymienioną tarczę i przewód na gwarancji bez problemów, z tym że trochę trzeba było czekać na części.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.4 109KM 80kW [l/100km]

6,7