Ocena kierowcy - Hyundai i30 I Hatchback

adios2, 15 lat temu
Rok produkcji 2008
Hyundai i30 I Hatchback 1.6 126KM 93kW 2007-2012 - Oceń swoje auto
Inne : Jakość wnętrze auta i wyposażenie, silnik oraz zawieszenie. Naprawdę te cztery elementy mnie zaskoczyły, Nie spodziewałem się tak wysokiego standardu w aucie z korei - Tu niejedno auto z dużo lepszym rodowodem jest daleko z tyłu.
Jestem zadowolony. Auto spełnia moje oczekiwania. Jest w miarę oszczędne i komfortowe, super się prowadzi i ma naprawdę fantastycznie wykonane wnętrze ( Bardzo dobre jakościowo materiały i bardzo dokładnie spasowane ). Silnik daje radę bez problemu. Brakuje mi jedynie 6 biegu, który spowodował by że auto jest bardziej ciche przy dużych prędkościach. Wyposażenie wersji comfort w zupełności spełnia moje oczekiwania.
Nic dodać nic ująć, super się zbiera, bardzo elastyczny. Bez problemu wchodzi na obroty. Moim zdaniem silnik optymalny do tego auta. 1,4 (109 KM) jest za słaby, pokazuje swój potencjał dopiero przy 5000 obrotów. Bardzo fajnie ( rasowo ) mruczy.
Dobrze dobrane przełożenia, lewarek ma krótki skok z charakterystycznym kliknięciem. Trochę haczy wsteczny, ale nie jest to nagminne (tak jakby się zębatki nie ustawiały idealnie). Ogólnie pozytywnie ale do Hondy jeszcze daleko (tam było perfekcyjnie). Przydał by się 6 bieg i zrekompensowało by to niedostatki.
Super - Jak dla mnie rewelacja. Tu mnie mocno zaskoczył. Z jednej strony super trzyma się drogi, cały czas ma się poczucie pełnej kontroli trakcji, a z drugiej jest komfortowo. Zawieszenie bardzo sprawnie wybiera nierówności naszych polskich dróg.
Nie mam zastrzeżeń. Bardzo fajne duże lusterka wsteczne,
Tu również jest wszystko jak najbardziej ok. Wszystkie przełączniki pod ręką ( może z wyjątkiem regulacji kąta świateł i natężenia podświetlenia zegarów ). Fajna sprawa z automatycznymi światłami do jazdy dziennej ( często zdarzało mi się w poprzednim aucie zapomnieć )
Automatyczna klima super chłodzi, no i plus nawiewy na tylną kanapę pod przednimi fotelami. REWELACJA !!!
SUPER. Masa miejsca i z przodu i z tyłu. Fotele świetnie trzymają i są wygodne. Tylna kanapa również niczego sobie.
Po przekroczeniu 140 KM robi się trochę głośno. 6 bieg by załatwił sprawę, ale go nie ma i dla tego niższa ocena
Całkiem nieźle, ale nie rewelacyjnie jak w hondzie. Póki co średnio 7.1 litra na 100 ( trasa/miasto 50/50 ), ale jeszcze na dotarciu więc może ciut będzie lepiej.
Za taką kasę nie kupił bum nic lepszego, więc stosunek jakość/cena na maxa.
Nowe auto puki co nic
Nowe auto puki co nic