Ocena kierowcy - Hyundai i30 I Hatchback

wieslawgrela@wp.pl, 14 lat temu
Rok produkcji 2009
Hyundai i30 I Hatchback 1.6 126KM 93kW 2007-2012 - Oceń swoje auto
Inne : Najbardziej pozytywnw jest wnętrze. Ale samochód oprócz wrażeń typowo estetycznych powinien jeszcze porządnie jeździć.
Zawieszenie : Katastrofa. Od nowego samochodu wymaga się przyjemności z jazdy, a nie szukania w internecie czy moje obserwacje mają potwierdzenie u innych czy nie. Niestety mają. Samochód nowy, a tłucze się na nierównościach jak 20 letnia syrenka.
Potrzebowałem niewielkiego auta w klasie c. Czytając opinie, ptrząc na wyposażenie i ceny I 30 wydaje się nie do zastąpienia. Pod jednym warunkiem, że to zawieszenie to tylko wypadek ale naprawialny.
Posiadam silnik 1.6 benzyna 126 KM. W wykazie brak tej wersji. Bardzo żwawy. Dość elastyczny. Wiadomo w tej klasie samochodówn, no może poza Golfem powyżej 110-120 korki do uszu.
Dość dobra. Nic nie haczy, ,,krótkie,, biegi. Może być
Przyzwoity. Trzeba się pilnować na ostrych zakrętach. Kierownica nie wraca trzeba cały czas mocno kontrolować tor jazdy. Wspomaganie średnie.
Dobra. nie ma się do czego przyczepić. Słabiutkie światła przeciwmgielne. Tylko dobre światła mijania ( dla mnie trochę za słabe ).
Niezła. Mnie po poprzednim samochodzie brakuje możliwości oparcia prawej łydki podczs trzymania nogi na gazie.
Na razie nie mam zastrzeżeń.
Dla tej klasy samochodu bardzo dobra.
Niesamowity hałas i stuki zawieszenia na nierównościach. Jestem przerażony. Jeśli ten typ tak ma to katastrofa. A może tak mieć bo w Australii zastosowano całkiem inne zawieszenie, a w Rosji była akcja przywoławcza na wymianę całych zawieszeń. Dopóki Hyundai Polska się nie przyzna może być walka z wiatrakami. A nie po to się kupuje nowy samochód.
Jak dla tej klasy i wielkości silnika. Nic nienormalnego.
j.w
Na razie spokój.
Zawieszenie - katastrofa. Opisałem je przy hałasie. Kupuję od 30 lat tylko nowe samochody w różnej klasie od malucha do VW Passata, ale z takim zawieszeniem mam do czynienia pierwszy raz. Mam jeszcze 5 letniego Peugeota 206. Praca jego zawieszenia w porównaniu do I 30 to miodzio. Oby to nie była największa pomyłka koreańców.
Hyundai i30 I Hatchback