Ocena kierowcy - Hyundai i30 I Hatchback

krisuu71, 12 lat temu
Rok produkcji 2008
Hyundai i30 I Hatchback 1.6 126KM 93kW 2007-2012 - Oceń swoje auto
Silnik : Dynamiczny - można się pościgać na światłach:)
Zawieszenie : Jw.
Auto fajne, ale za tą cene można by kupić znacznie lepsze.
Zdecydowanie brakuje mi w tym autku szóstego biegu, gdy przekroczy się 130km/h silnik charczy i czasami jest to męczące, bo trzeba zagłuszać go radiem.
Skrzynia chodzi bez zarzutów. Biegi zmienia się łatwo i szybko, a i rozwiązanie ze wstecznym jest wg. mnie bardzo dobre.
Autko fajnie się prowadzi, nie zjeżdża na boki, a przy 160 można na polskich drogach spokojnie puścić kierownicę i jedzie prosto.
Duża przednia szyba, duże lusterka - jak najbardziej na plus. Widoczność dobra, aczkolwiek z tyłu mogli dać jedna dużą szybę, a nie ten mały trójkącik (5d) bo przy cofaniu czasami nie widać.
Niby wszystko w porządku, dużo schowków i miejsc na różne pierdoły.. jedynym minusem jest nie wątpliwie to, że nie ma dobrego miejsca na CB Radio, które dla mnie przynajmniej jest nieodłączną częścią samochodu.
Bez zarzutów. Klima chodzi super.. cichutko, działa bardzo szybko - nie mam żadnych zastrzeżeń.
Przestrzeń jest wystarczająca. Z tyłu zmieszczą się spokojnie 3 osoby o \'dużych\' gabarytach.
Wyciesznie słabiutkie. Przy trochę wyższych obrotach autko ryczy i trzeba działać radiem.
Auto pali za dużo jak na taki mały silnik. Brakuje mu szóstego biegu przez co nie wątpliwie jest taka, a nie inna moja ocena. Co do napraw to wymieniałem tylko żarówki i ich cena jest normalna, a za wymianę się nie płaci - całość trwa 5minut.
Zbyt duża cena do auta jakim jest Hyundai. Za te ok.70tysięcy które zapłacilem za \'Hultaja\' można było spokojnie kupić auto wyższej półki.
Nic się nie psuje - jest wporządku. Póki co nie można narzekać :)
Po 20tysiącach kilometrów więc nie dużej ilości - do wymiany poszedł amortyzator. Co najlepsze w środę byłem na przeglądzie w Hyundaiu i było wszystko ok, a w czwartek rano u diagnosty wykazało, że nie działa amortyzator - a auto po przeglądzie od razu pojechało do garażu.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.6 126KM 93kW [l/100km]

8,7