Lista ocen Hyundai i30 II Hatchback 5d (34) - Łatwość utrzymania (pod względem kosztów)

Na liście zabraknie 22 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~rafal.api
Hatchback 5d 1.6 CRDi 110KM 81kW
Wszystko zależy od tego jak jeździmy. Początkowo czytałem wiele opini na temat spalania i wszyscy zgodnie przyznawali, że dane podawane przez producenta to bójda. Zdecydowałem się na to auto mimo to, zakładając że może palić nawet o 1,5l więcej niż dane producenta. Miło się zaskoczyłem, gdyż nawet zimą, w Warszawie na odcinku ok. 30km, udało mi się osiągnąć wynik 5.2l/100km (dane z komputera), przy temperaturze na plusie rekord na tym samym...
~Radek78
Hatchback 5d 1.4 CRDi 90KM 66kW
Przy dłuższej trasie 380km drogami lokalnymi 3.8 litra. Średnio miasto 50% trasa 50% prędkością do 110-120 km 4 litry maksymalnie zimą 5.5. Do tej pory przejachane 130tyś Od początku tankuje lepszy ON bo mi mniej spala głownie na markowych stacjach. Koszty wymiany Tarcz klocków jak w Oplu Insigni (takie mam drugie auto) po za wymianą tarcz i klocków i sprawdzeniem naciągu łańcucha rozrządu nic nie robiłem. Duży plus za brak dwumasy w tym silniku.
~Pablooo
Hatchback 5d 1.6 CRDi 110KM 81kW
Spalanie na autostradzie ze srednia predkoscią przelotu 120km/H- 4.5l Spalanie na autostradzie ze srednią predkoscia przelotu 140km/H - 5.5l Po miescie srednie spalanie w granicach max 6 litrów male miasto bez wiekszych korków silnik lubi gdy pracuje w swoim momencie obrotowym butowanie i mulenie go zwieksza radykalnie spalanie.Autko super polecam.
~damian
Hatchback 5d 1.4 CRDi 90KM 66kW
Spalanie jest mniejsze niż myslałem jeśli się operuje z głową gazem latem w trasie mogłem zejść ponieżej 4 litrów. Srednio na trasie 4-4.2 w mieście ok 5 litrów zimą w miescie na krótkich odcinkach przy dynamicznej jedzie 5.7. Najmniej przy ekonomicznym stulu do 90-110 na godzine wykręciłem 3.7. i30 zrobiłem dopiero 74tyś zobacze jak będzie dalej.
~Tomasz
Hatchback 5d 1.4 MPI 100KM 74kW
Spalanie PB w korkach ok 11-12 litrów gazu nawet 17. W lecie spalanie troszke spada. Trasa przy cięzkiej nodze 11 minimalnie 9.5 jeśli ktoś pisze że auto mu pali 7 litrów gazu to chyba z górki. Bo PB mi nawet tyle na trasie nie pali. Auto jak na 100koni stoi w miejscu. Moje wczesniejsze signum 122 konie zbierało się o niebo lepiej w tym są krótkie biegi
~Tomek A,
Hatchback 5d 1.6 MPI 120KM 88kW
ceny napraw? nie dotyczy :-) przegladow serwisowych jeszcze nie mialem, wszak auto mam od ledwo ponad 500km :) zuzycie paliwa tez ciezko mi powiedziec, ale w trasie z moja ciezka noga, troche przez miasta troche przez teren niezabudowany z srednio-duza iloscia samochodow i sporym wyprzedzaniem spalil mi zaledwie 7 litrow.. ja nie narzekam.
~Max
Hatchback 5d 1.4 MPI 100KM 74kW
Samochód 1.4 benz przyjemny do spokojnego prowadzenia na trasie.Do 120km/h bardzo cichy Spalanie przy prędkosciach 100-120 expresowka i drogi krajowe mieści sie w granicach 6,7 ale trzeba bardzo delikatnie obchodzic sie z gazem W miescie stosując ecodriving naprawdę trudno zejść poniżej 7 l/10 Ma 21kkm i do tej pory bezawaryjny
~automaniak 72
Hatchback 5d 1.4 MPI 100KM 74kW
Jak na mały silnik przystało, jest względnie ekonomiczny. Po pokonaniu 1000km spalanie jest zadawalające jak na etap docierania. Przy jeżdzie miejskiej około 7,4-7,7l/100km, na trasie blisko 5l/100km. Jadąc autostradą ze stałą prędkością 110km/h spalanie w/g komputera 5,4l/100km !!! I to z załączoną klimą.
~Skk
Hatchback 5d 1.6 CRDi 110KM 81kW
Auto o niskich kosztach utrzymania, przede wszystkim dzięki dużej trwałości części wymiennych (klocki, tarcze) oraz relatywnie taniemu serwisowi - około 300-400 zł mniej na przegląd w porównaniu z konkurencja japońską i francuską, spalanie na umiarkowanym poziomie

Usterki Hyundai i30 II

Hyundai i30 II – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

~Andreyew
Hatchback 5d 1.4 MPI 100KM 74kW
Mimo zastosowania 6 biegowej skrzyni auto moim zdaniem za dużo pali. Średnio ok. 7.2 l/100km. Reszta w normie. Obecnie po 35 tkm, prawdopodobnie w wyniku zmian, które opisałem wyżej - średnie spalanie spadło do ok. 6,5l. Oczywiście silnik nie "bierze" oleju.
Hyundai i30 II Hatchback 5d