Ocena kierowcy - Hyundai i30 II Wagon

HaysTo, 4 lata temu
Silnik 1.4 CRDi 90KM 66kW
Rok produkcji 2013
Hyundai i30 II Wagon 1.4 CRDi 90KM 66kW 2012-2015 - Oceń swoje auto
Silnik : Normalnie bym powiedział, że tak mały silnik to do kosiarki. Ale naprawdę robi robotę.
Auto wygodne, pojemne, oszczędne, ergonomiczne, eleganckie, dobrze wykończone, bezawaryjne... No można zachwalać bez końca. Ma wszystko, czego można oczekiwać od auta segmentu C. Wiem, że Hyundai nie celował w konkurencję z marek premium i wprawdzie nie można mieć na wyposażeniu Hyundaia pikowanej skóry, wykończeń z orzecha czy obszywanej deski, ale myślę, że z markami premium w "bieda wersji" (czyli w tym przypadku i tak ze wszystkim, co potrzebne) spokojnie może konkurować. O szczegółach poniżej, lecz auto w całości bardzo dobre wrażenie na mnie wywarło. Hyundai zawsze był niedoceniany w Europie, najlepsze modele wypuszczał na Amerykę, choć tym modelem starał się podbić Stary Kontynent. Myślę, że gdyby nie nasza zatwardziałość i wręcz obrzydliwie nudne przyzwyczajenie do marek niemieckich, i30-tek jeździłoby po naszych drogach znacznie więcej.
Oszczędny, dość elastyczny, choć nie ma co oczekiwać wyścigowych osiągów, ale to jest auto do spokojnego pokonywania tras. Na polskie autostrady spokojnie wystarczy. Przyjemna kultura pracy.
Bardzo dobrze zestopniowana. Nie było z nią żadnych problemów.
Jazda to czysta przyjemność. Układ kierowniczy pracuje precyzyjnie, zawieszenie zestrojone bardziej komfortowo, ale nie ma strachu na zakrętach.
Za młody na rudą. Odprysków brak.
Niektórzy narzekają na tylną szybę. Mnie się manewrowało bardzo dobrze. Zminimalizowanie martwe pola.
Wszystko na swoim miejscu. Dobrze wyposażony, dobrze wykończony, łatwy w obsłudze. Trochę przestarzały niebieski wyświetlacz, ale mnie osobiście nie przeszkadzał.
Bardzo szybko chłodzi i grzeje. Jak w aucie klasy E.
Cztery osoby mogą komfortowo podróżować. Bagażnik wystarczający.
Na autostradzie przy prędkości 140 km/h jest naprawdę dobrze. Nie jest to limuzyna, ale jak na segment, podróżowanie to przyjemność.
Naprawdę nie pali dużo. Stosunek osiągów do spalania - bardzo dobry.
Tańszy od konkurencji, a, jak mówiłem we wstępie, do zaoferowania ma więcej.
Nic się nie działo. Wymiana tylko rzeczy eksploatacyjnych.
Brak usterek.

On - zużycie paliwa dla silnika 1.4 CRDi 90KM 66kW [l/100km]