Ocena kierowcy - Hyundai i30 III Fastback

onioni, 5 lat temu
Silnik 1.4 T-GDI 140KM 103kW
Rok produkcji 2018
Hyundai i30 III Fastback 1.4 T-GDI 140KM 103kW 2017-2020 - Oceń swoje auto
Inne : System utrzymani pasa ruchu jest bardzo fajny. Moje obawy były bezzasadne.
Inne : Inteligentne światła są warte dopłaty. Bardzo pomagają w nocy.
Inne : Bardzo niskie spalanie przy ekonomicznej (ale nie dziadkowej) jeździe
Sympatyczny, zwarty samochód. Cichy, ekonomiczny i przyjemny w prowadzeniu.
Demon prędkości toto nie jest ale w zupełności wystarczy do tego auta. Żyje powyżej 2 t. obrotów. Ładnie ciągnie do końca obrotomierza.
Zmiana biegów super. Precyzyjnie i gładko. Przełożenia dość długie. 50 po mieście tylko na trójce (nawet ekopodpowiadacz nie sugeruje zmiany biegu na wyższy.
Zwarty ale nie sztywny. Dobrze wybiera nierówności. Nie ma żadnego dobijania, stukania czy czegoś podobnego. Na zakrętach zachowuje się neutralnie. Jest stabilny przy prędkościach autostradowych.
Szczerz mówiąc przypomina mi Poloneza:)
Do przodu okej, do tyłu to jak sportowe coupe, nic nie widać:). W lusterku wstecznym widać tylko taką wąską szparę, przez którą widzisz tylko maskę stojącego za tobą w korku samochodu (kierowcy tego pojazdu już nie widać:)). Boczne lustra ok. ale mogłyby być większe. Czujniki cofania mogą się przydać.
Jak dla mnie ok. Taka jak w japończykach. Jeśli ktoś wcześniej jeździł samochodem niemieckim będzie musiał się przestawić.
Jest bardzo ok. Chodzi cały czas w trybie auto. Nic nie paruje.
Szału nie ma. Jak na kompakt jest przestronnie. Z przodu dużo miejsca, wygodnie z tyłu przeciętnie. Bagażnik obszerny, foremny z podwójną podłogą i pełnowymiarowym zapasem. Dostęp super dzięki dużej klapie. Dla mnie ekstra bo nie chciałem kombi a hatchback ma za mały bagażnik.
Jest całkiem sympatycznie. Słychać przy ostrym przyspieszaniu wydech. Brzmi całkiem sportowo.
Myślę, że będzie ok. Poprzednie hyundaie nie sprawiały problemów. Serwis ograniczał się tylko do przeglądów (przebiegi do 250 tkm). Gwarancja jest na 5 lat bez limitu przebiegu.
Jako stały klient dostałem bardzo atrakcyjną cenę więc w moim przypadku ocena na 5.
brak
brak