Nasza strona www używa technologii wykrywającej konfigurację przeglądarki użytkownika oraz Ciasteczek (Cookie). Korzystanie z serwisu oznacza, że akceptujesz politykę prywatności i wyrażasz zgodę na używanie Cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.
Sprawdź politykę prywatności.

Informacje o Hyundai i30 III Fastback

Lata produkcji: 2017 - teraz
Segment: Niższa klasa średnia

Trzecia, najnowsza generacja modelu, wprowadzona na rynek w 2013 roku. Samochód bazuje na zmodyfikowanej filozofii designu marki - „fluidic sculpture 2.0”. Zbudowano go na płycie podłogowej jego poprzednika – Hyundai-Kia J4 Platform, którą dzieli m.in. z bliźniaczą Kią Cee’d oraz z Hyundaiem Elantra szóstej generacji. Projektantem i30 III jest Peter Schreyer, główny stylista Hyundai Motor oraz Kia Motors. Model jest również dostępny w wersjach kombi – i30 CW, fastback oraz usportowionej odmianie nazwanej i30 N.

Powagosław

Hyundai zrezygnował z ostrych linii, wybrzuszeń i falistości. Najwyraźniej uznał, że europejscy nabywcy kompaktów to dość konserwatywne grono. Przynajmniej ci, którzy rozkochali się w Volkswagenie Golfie.

~Powagosław
Luzacjusz

Poprzedni i30 był dwoma krokami naprzód. Ten jest jednym krokiem w tył. Pięć lat temu Hyundai strzelił gola z przewrotki. Tym razem w najlepszym przypadku piłka wtoczy się do bramki, jeśli potknie się kilku rywali.

~Luzacjusz

Hyundai i30 III Fastback – wybierz silnik

Pokaż silniki:

Dane techniczne Hyundai i30 III Fastback

Podstawowe parametry Hyundai i30 III Fastback
Liczba drzwi 5
Liczba miejsc 5
Wymiary zewnętrzne Hyundai i30 III Fastback
Długość 4455 mm
Szerokość 1795 mm
Wysokość 1425 mm
Rozstaw osi 2650 mm
Zwis przedni 905 mm
Zwis tylny 900 mm
Prześwit 140 mm
Wymiary bagażnika Hyundai i30 III Fastback
Minimalna pojemność bagażnika (siedzenia rozłożone) 450 l

Publikacje o Hyundai i30

Newsy o Hyundai i30

Hyundai i30 III Fastback
Aktualnie przeglądasz Hyundai i30 III Fastback