Ocena kierowcy - Hyundai i30 III Hatchback

Rok produkcji 2018
Hyundai i30 III Hatchback 1.4 MPI 100KM 74kW 2017-2020 - Oceń swoje auto
Silnik : Spalanie
Układ elektryczny : Stacja multimedialna
Samochód posiadam od nowości i gdyby nie był by to leasing pewnie nasze drogi by się rozeszły. Wygląd też robi dobrą robotę, ale nie rekompensuje wszystkiego.Wiem że za ok 80 tysięcy nie można oczekiwać zbyt wiele, jednak elementy które mnie drażnią przy tym przebiegu są wkurzające . Może trafił mi się trefny samochód , ale to tylko zniechęciło mnie do tej marki
Czasami brakuje mocy zwłaszcza przy czterech osobach na pokładzie, na alpejskiej drodze Grossglockner zapomnij o biegach powyżej dwójki (tylko dwie osoby na pokładzie). Pozytywne zaskoczenie na stacji paliw
haczenie i opór przy zapinaniu wstecznego
Prowadzi się dobrze co prawda nie tak jak ford ale jest ok. Pomijam fakt że przy tym przebiegu zaczyna coś stukać na zakrętach zwłaszcza skręcając w prawo
Od nowości maska komory silnika kiepsko spasowana , w serwisie powiedziano że tak ma być i basta
Dla rodziny 2+2 genialnie , schody zaczynają się przy 4 osobach dorosłych (trzeba szukać kompromisu)
Oprócz tego samochodu mam jeszcze 12 letniego diesla ze sporym przebiegiem i jest w nim ciszej. Denerwujące w hyundaiu są szumy opon z tylnych nadkoli , ogólne wrażenia akustyczne podczas jazdy nie najlepsze skrzypiący fotel kierowcy,dziwny rezonans z podsufitki i drzwi pasażera
Serwis samochodu w przyzwoitych cenach
cena nie za wysoka, jakość nie najlepsza
Po trzech miesiącach od odbioru zblokowała się stacja multimedialna (nie dało się jej wyłączyć). Obecnie często się zawieszsza (po wycofaniu i kontynuowaniu jazdy do przodu nadal widać obraz z tylnej kamery cofania
Po niecałym roku użytkowania brak możliwości odpalenia samochodu, odpowiedz serwisu : zalane świece z powodu zbyt krótkiej pracy silnika (WTF?)

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.4 MPI 100KM 74kW [l/100km]

6,2