Lista ocen Hyundai i30 III Wagon (17) - Układ jezdny

Na liście zabraknie 15 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Jacek
Wagon 1.4 T-GDi 140KM 103kW
Układ jezdny działa poprawnie, jednak np. na szybkich łukach, zjazdach z autostrad, itp. czuć, że pomiędzy kierownicą a kołami występuje jakaś ingerencja elektroniki. We wspomnianym Seacie Leonie czucie drogi w takich sytuacjach było lepsze. Można się oczywiście do tego przyzwyczaić i po pewnym czasie zachowanie samochodu przestaje dziwić, ale mimo wszystko wolę lepiej czuć drogę. Pomijając to, wszystko w najlepszym porządku. Dobre wybieranie...
~ja?
Wagon 1.4 T-GDi 140KM 103kW
Główny powód, dla którego wybrałem ten samochód. A planowałem zakup używanego samochodu o półkę (lub 2) wyżej. Niestety okazało się, że samochody straciły swoją bezpośredniość, do której przywykłem w starszych Audi, nowsze auta nie dawały tego uczucia czytania drogi na kierownicy. Okazało się, że w tym aucie to odnalazłem, czuję cały czas co się dzieje z autem, jak dawniej. Zawieszenie dość komfortowe, jeżeli ktoś szuka sportowych wrażeń, to...
~Dominik
Wagon 1.6 CRDi 110KM 81kW
Wspomaganie super na mieście kręci się delikatnie, na trasie przy prędkościach autostradowych wspomaganie "twardnieje" ogólnie jak dla mnie i żony bez zastrzeżeń. Zawieszenie bajka, proste wielowachaczowe a nie jakieś belki skrętne jak w Skodzie w porównaniu z Octavia. Nie za twarde nie za miękkie.
~Chudini71
Wagon 1.4 MPi 100KM 74kW
Mój i30 w zakrętach jak na kombi bardzo dobrze trzyma się w zakrętach. Komfort jazdy rownież pozostaje na wysokim poziomie. Powyżej 140km/h w kabinie robi się głośnawo, ale tragedii nie ma.
~Pawel
Wagon 1.4 MPi 100KM 74kW
Pozwala na ostrzejsza jazdę, naprawde. Bardzo pewnie w zakretach, swietny na dziurach. Idealny kompromis. Koneserzy zapierdalania zapewne uznaja za nijaki ale dla nich jest i30N.
~M
Wagon 1.4 MPi 100KM 74kW
Bardzo pozytywne zaskoczenie. Samochód prowadzi się pewnie i stabilnie nawet przy większych prędkościach w zakrętach. Pozwala komfortowo podróżować nawet po drogach gorszej jakości.
~PiotrS
Wagon 1.0 T-GDi 120KM 88kW
Samochód świetnie wybiera dziury, precyzyjnie prowadzi się w zakrętach. Stabilny w prowadzeniu, szczególnie jest to odczuwalne przy prędkościach autostradowych.
~Krzysiek
Wagon 1.4 T-GDi 140KM 103kW
Sztywno, ale nie niekomfortowo. Bardzo niestabilny w przy prędkościach autostradowych i niezwykle czuły na najmniejsze podmuchy wiatru.
~macolek7
Wagon 1.6 CRDi 110KM 81kW
Pewne kierowanie pojazdem. Zawieszenie bardzo przyjemnie wybiera nierówności jednocześnie można ostrzej wchodzić w zakręty bez obaw, że z niego wypadniemy.
Dziennik kosztów dla Hyundai i30 III Wagon
6,2
7,6
7,1
~Paweł
Wagon 1.4 MPi 100KM 74kW
Stabilnie i o dziwo dość dynamicznie można powchodzić w zakręty. Duży plus.
Hyundai i30 III Wagon