Ocena kierowcy - Hyundai i30 III Wagon

Rok produkcji 2018
Przebieg: 1 000 tys. km
Hyundai i30 III Wagon 1.4 MPi 100KM 74kW 2017-2020 - Oceń swoje auto
Układ hamulcowy : Żylety
Silnik : Daje rade jak na te 100KM ale bez szału.
Przeniesienie napędu : Piszczenie dzwigni sprzęgła przy odpuszczenih na 1 i 2 biegu.
Układ elektryczny : Zacinające się lusterko od strony kierowcy. Nie zawsze chce się otworzyć najczęściej w zimowe dni.
Przeniesienie napędu : Wsteczny nie precyzyjny i nie zawsze wchodzi. Nagorzej w zimowe dni. Trzeba kombinować by go wbić ( serwis twierdzi że tak ma być i nic z tym się nie da zrobić, żenada)
Mam przejechane 26000 km w 3,5 roku. Piszę w tym miejscu bo system nie przepuszcza więcej niz 1000km. Auto Jest jak na kombi ok, ale jest kilka mankamentów , które wkurzają i nie kupiłbym ponownie. Poniżej przedstawię kilka znich.
Dla mnie silnik wolnossacy to super sprawa gdy chciałbyś nim jeździć do końca swojej kadencji. Nic nie powinno się popsuć bo nie ma turbin i tp.
Niestety skrzynia w moi egzemplarzu ma problemy z wbiciem wstecznego biegu ale nie zawsze i co jest przyczyną takiego stanu to nie wiadomo. Serwis twierdzi że tak musi być. Ja mam patent na to ale tak nie powinno być. Gdy wsteczny nie wchodzi do końca czyli zębatki się nie ustawią by się zsynchronizować, trzeba delikatnie puścić sprzęgło by auto się potoczyło wtedy załapuje i jedziemy.
Jest git, nie mam się czego doczepić.
Byle kasztanek z drzewa i już wniosek na masce. Szybko się rysuje przez drobne kamyczki. Klapę bagażnika mocniej trzeba zamknąć bo nie zawsze się chce. Przy jej otwieraniu po deszczu trzeba powoli otwierać gdyż jak damy do samej góry to nam woda wylatuje do środka bagażnika. Kto to konstruował?, za to minus się należy.
Słupek przy kierowcy z przodu duży, przez to trzeba się wychylać dojeżdżając do skrzyżowania.
Wszystko jest pod ręką i intuicyjnie rozmieszczone. Radio, nawi kamera cofania dwustrefowa klima i Czujniki parkowania dają komfort.
Wyloty powietrza źle skierowany, bo skoro są na mnie skierowane to dlaczego podmuch i to spory odczuwa też pasażer trzeba albo zamnkać albo dać do połowy.
Jest sporo miejsca z przodu. Ja mam 176 cm wzrostu i za moim siedzeniem jest sporo miejsca na nogi. Niestety tylna kanapa to porażka jest kubełkowa co przy jednym foteliku dziecięcym i dwójka dorosłych osób to ciasnota i nie polecam tej kanapy dla 3 siedzących. Max dla dwóch osób które będą podróżować komfortowo.
Głośno w środku już powyżej 100km/h, trzeba głośniej mówić do pasażerów i radio niestety trzeba głośniej ustawić. Auto jest słabo wyciszone.
Dla mnie za dużo pali jak na silnik wolnossacy 1,4. Po mieście 7.8, autostradą 6,5
Mam wersie GO Plus w tym podsufitka w kolorze czarnym, co jest na plus. Kierownica w skórze i mieszek do zmiany biegów też. Reszta to plastik i słabo spasowany. Trzeszczy czasem z prawej czasem z lewej strony, ale co trzeszczy to nie wiem bo zawsze coś innego słychać.
Lusterko od strony kierowcy nie zawsze chce się otworzyć, wsteczny bieg nie zawsze chce się zsynchronizować że skrzynią i nie wchodzi.
Skrzypi przy odpuszczeniu sprzęgła na pierwszym i drugim biegu jak w starym Polonezie. Wymiana w ASO pompki na gwarancji.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.4 MPi 100KM 74kW [l/100km]

7,8