Ocena kierowcy - Hyundai i30 III Wagon

Pawel, 5 lat temu
Silnik 1.4 MPi 100KM 74kW
Rok produkcji 2018
Hyundai i30 III Wagon 1.4 MPi 100KM 74kW 2017-2020 - Oceń swoje auto
Inne : Silnik - spodziewałem sie wiekszej padaki, radio i bluetooth - szybkie i niezawodne.
Inne : Żadnych na razie.
Rewelacja. Jak to podsumował australijski recenzent w teście na youtube: co wkurza w tym samochodzie, to to, że nic nie wkurza. Nie ma charakteru, ale jest perfekcyjną maszyną do przemieszczania, z niskimi kosztami utrzymania i wyglądem ciekawszym niż konkurencja.
Wiedziałem co biorę. W mieście nie odczuwam żadnych braków mocy. Wystarcza mi też do wyprzedzania bez problemu na autostradzie i z dłuższym przygotowaniem, na krajówkach. Średnie spalanie nówki w cyklu mieszanym po 3 tys, to 6,2 l na 100, w trasie autostradowej (120 km/h) - 5,5.
Normalna, bezproblemowa.
B.dobry, stabilny w zakrętach.
Na razie bez uwag
Prawidłowa, mam oldschoolowe nawyki, prawo jazdy zdawałem na maluchu, cofam na lusterka, patrze dwa razy na wszystko dookoła przed manewrami. Ktoś po kamerze cofania itp może to czuć inaczej.
Piekny jest nie-dotykowy czarno-biały ekran w pakiecie Biznes. USB, blue tooth działają pieknie, ekran wyświetla a przyciski są intuicyjne i mozna je obslugiwać bez odrywania wzroku na dłużej.
Bez uwag
Ogromny bagażnik 600 l, w tym wielkie schowki pod nim. Wchodzi rower, wózek, cokolwiek jest potrzebne.
Dobrze. Szum rośnie powyżej 120, ale bez dramatu.
Przeglad gwarancyjny 600-800 zl, ubezpieczenie 1900.
Przesiadłem się z ponad 200 konnego suva w skórach i ciesze się Hyundaiem, nie rozumiem do teraz za co płaciłem poprzednio. Najlepsza relacja cena-jakość na rynku. Stopień wyżej niż Tipo czy Dacie w LPG, dwa stopnie lepszy wyglad, 5 letnia gwarancja.
Zero, nówka
Zero, bo nówka