Ocena kierowcy - Hyundai i30 III Wagon

Lens, 4 lata temu
Silnik 1.6 CRDi 110KM 81kW
Rok produkcji 2017
Hyundai i30 III Wagon 1.6 CRDi 110KM 81kW 2017-2018 - Oceń swoje auto
Bardzo fajny samochód. Wygląd bardzo ładny. Auto dopasowuje się do kierowcy po dwóch jazdach. Spalanie bajka. Jedynie brakuje mu trochę mocy (1.6d 110KM).
110KM w dieslu przy gabarytach to trochę mało.
Biegi wchodzą bardzo lekko i płynnie. Pierwszy bieg ma trochę za krótki zakres, ale już od 2 czy 3 biegu jest dobrze. Skrzynia manualna 6 biegowa bardzo dobrze sprawuje się zarówno w mieście jak i w trasie. Nie mam jej nic do zarzucenia.
Auto prowadzi się płynnie, jest dosyć ciche na wybojach.
Lakier jak w większości nowych aut - trzeba na niego uważać bo łatwo zarysować. Ale to nietylko przywara hyundaia, jeszcze gorzej jest w japońcach - mazda czy toyota, w których od myjki odpada lakier płatami. W hyundaiu nie jest inaczej, po prostu trzeba uważać i przypominać żonie żeby nie rzucała torebki na dach auta ;-)
Widoczność bardzo dobra we wszystkich kierunkach.
Super
Nie mam zastrzeżeń
Bardzo dużo miejsca zarówno z przodu, jak i z tyłu. Bagażnik 500 litrów w kombi - dla mnie idealny.
Takie sobie, jak to w nowych autach tej klasy - słychać różne odgłosy, a to kamyków stukających o nadkola, a to wyboje. W nowych autach blachy są cienkie i niestety odbija się to na wyciszeniu.
Jeszcze nie mam specjalnie żadnych kosztów, poza serwisem gwarancyjnym 960 zł brutto.
Jestem bardzo mile zaskoczony, hyundai to świetne auto, polecam rodzinom, które nie muszą mieć dla szpanu na masce BMW czy Audi. Wygląd tego kombi i30 w kolorze czerwonym i 17 calowymi felgami - niejeden się ogląda.

On - zużycie paliwa dla silnika 1.6 CRDi 110KM 81kW [l/100km]

5,3