Ocena kierowcy - Hyundai i40 Kombi

wojtek, 12 lat temu
Silnik 1.6 GDI 135KM 99kW
Rok produkcji 2011
Hyundai i40 Kombi 1.6 GDI 135KM 99kW 2011-2015 - Oceń swoje auto
Karoseria : bardzo ładny kształt, przyciaga wzrok swoja orginalna sylwetką dla mnie bomba, chce sie jeździć.....
Inne : słaba jakość plastików w konsoli centralnej
udany samochód do przewozu 5 osób,problemy tylko z walizkami przy załadunku do bagaznika przez żle rozwiązana roletę i długi ale płytki bagaznik(mała przestrzeń pomiedzy roletą o podłogą)nie załadujemy pełnego bagaznika i nie zaciągniemy rolety uciążliwe jeśli podróżujemy i nie chcemy żeby ktoś zaglądał co mamy w bagazniku.
fajny silnik, mocy troche brakuje, ale nie jest zle, wyprzedzic mozna, mniej pali niz oferowany benzyniak o wiekszej mocy a róznica w przyspieszeniu nie jest az tak odczuwalna
biegi dobrze wchodzą, fajny bajer to wyswietlacz, który pokazuje jaki bieg wrzucic powoduje to ciut mniejsze spalanie jesli zastosujemy sie do wskazówek
Bardzo dobrze wchodzi w zakrety,przy różnych predkosciach (od 90km/h-130km/h ) nie ma efektu \"przechyłów\"
tył bez czujek porażka, ale mozna sie przyzwyczaić
wszystko pod ręka,nie ma sie czego czepić, chociaż jedną z rzeczy które denerwują to muzyczka przy wsiadaniu do samochodu, ci którzy maja to autko to wiedza o co chodzi.
zimą dobrze odparowuje szybki jest ok.
bije mondeo, octawie, outlandera, honde acord na głowę mnóstwo przestrzeni dla kierowcy i pasażerów z tyłu. Mam ponad 1,90 m wzrostu i jeżdże na maksymalnie wysunietym siedzeniu kierowcy do tyłu i woże z tyłu gości są pod wrażeniem przestrzeni na nogi która im zostaje, słaby tylko bagaznik niby duzo przestrzeni, ale słabo rozwiazane mocowanie rolety która zabiera cenna przestrzeń przez brak mozliwości jej uchyłu w góre, powoduje, że że bagaznik jest mało funkcjonalny
na swiatłach łapię sie na tym, ze czasmi przygazuje na luzie, żeby sprawdzic czy silnik nie zgasłtak, cicho pracuje
liczyłem na mniejsze spalanie w okolicach 7l/100 km, w miescie pali ok 9 l, trasa tylko litr mniej,
Bardzo dobry stosunek cena/jakość kupiłem za 75000 zł,w promocji, bardzo udany zakup samochod dobrze sie prowadzi czuje sie frajde z prowadzenia, nie odczuwa sie zmeczenia przy dluzszych trasach, za te pieniadze ciezko znaleść cos równie fajnego rozważałem zakup acorda i outlandera, i ciesze sie że zdecydowałem sie na i40
jak do tej pory jest ok, denerwuje tylko muzyka przy wsiadaniu,słabo że nie dali instrukcji obsługi po polsku, ciężko wprowadzić swoje ustawienia do komputera nie jest on intuicyjny,
denerwują świecące plastiki wokół lewarka zmiany biegów i schowka w konsoli centralnej, strasznie sie rysują nawet przy delikatnym wycieraniu kurzu miękka sciereczką

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.6 GDI 135KM 99kW [l/100km]

Dziennik kosztów dla Hyundai i40 Kombi 1.6 GDI 135KM 99kW