Ocena kierowcy - Hyundai i40 Kombi

Kierowca Kielce, 6 lat temu
Silnik 1.7 CRDi HIGH 136KM 100kW
Rok produkcji 2012
Hyundai i40 Kombi 1.7 CRDi HIGH 136KM 100kW 2011-2015 - Oceń swoje auto
Silnik : Silnik pomimo 136 KM to bardzo dynamiczna jednostka, niejeden z mocniejszym silnikiem niejednokrotnie był zaskoczony na trasie. Nie jest to demon prędkości, ale super sobie radzi jak na swoją bryłę i wagę. W mieście mało żwawy przy ruszaniu, ale już zmiana biegu 2/3 rekompensuje powolne ruszanie.
Karoseria : Delikatny lakier, dużo rys autostradowych, rdzewiejące odpryski na dachu przy szybie przedniej
Auto posiadam jakieś 3 miesiące i nie jest to mój pierwszy samochód. Generalnie przerobiłem już dużo pojazdów różnych marek z różnymi silnikami i zawieszeniami jak i typami nadwozi. Obecnym I40 przejechałem około 9000 km. Auto wygodne, przestronne, dynamiczne, godne polecenia.
Mechanika, jeszcze nic nie wymieniałem ale z oględzin auta nie powinna sprawić problemów. Zdejmowałem tarcze do toczenia troszkę się obawiałem ale wszystkie śruby odkręcają się dobrze nie są zapieczone czyli były dobrze zabezpieczone przez producenta.
Skrzynia trochę denerwujące jest przy zmianie biegów stukanie mechanizmu przy gałce. Smarowanie nic nie daje po prostu ten typ tak ma. Czasami mam wrażenie że wkładając bieg napotykam na lekki zgrzyt przy zmianie biegów ale pewnie też ten typ tak ma bo sprzęgło wciskam do końca czyli nie mam mowy że robię to niewłaściwie.
Tu mam zastrzeżenia :(, prowadzenie auta po autostradzie przy wietrze nie jest komfortowe, auto jest wyczulone na boczne wiatry i trzeba ciągle korygować tor jazdy. Wspomaganie w tym przypadku nie jest godne pochwały i nie chodzi mi tu że ciężko kierownicą się kręci tylko o jego czułość w prowadzeniu, tu trzeba uważać na każdy ruch kierownicą.
Widoczność bardzo dobra, posiadam kamerę cofania ale wolę parkować na lusterka, pewnie kwestia przyzwyczajenia albo może fakt, że wszystkie kamery mają pewną tolerancję na przekłamania podczas pokazywania toru jazdy wstecz. Jedyne co mnie czasami denerwuje to przy manewrach skrętu w prawo słupek przedni robi dość spore martwe pole i trzeba się mocniej skupić.
Dużo schowków które są we właściwych miejscach. Dużo podłokietnik w który sporo możemy napakować.
Pomimo upałów i czarnego koloru auto nie nagrzewa się aż tak bardzo jak bym się tego spodziewał. Kilmatyzacja bardzo szybko schładza całość.
I40 to auto które zaraz po Super B ma najwięcej przestrzeni dla kierowcy i pasażerów. Osoba wysoka 190 cm siada wygodnie z przodu po czym przesiada się na tylną kanapę i ma jeszcze wolną przestrzeń od kolan do poprzedzającego fotela. To jest naprawdę bardzo przestronne auto.
Szybka jazda >140 można swobodnie prowadzić rozmowę z pasażerami jak i korzystać z zestawu głośnomówiącego.
Jazda w zakresach (płynna jazda): - 80-120 (trasa) 5L - 120-160 (trasa) 6-6,5L - 160-190 (trasa) 7-7,5L Miasto to minimum 6L max 7,5L
Cena do jakości daję 5 pkt z 5. Porównując do znanych drogich marek to tu wiemy za co płacimy czyli spełnia to auto nasze oczekiwania, przestronne, ekonomiczne, wygodne w dobrej cenie.
Uszczelnienie wtrysków ale to większość dieseli tak ma. W przypadku I40 wyjęcie wtrysków nie sprawia kłopotów, koszty to jakieś około 200PLN części. Ważne jest umiejscowienie świec bo dostęp jest dobry i w razie "w" nie będzie kosztowne tak jak to jest w przypadku innych marek.
Brak poważnych usterek.

On - zużycie paliwa dla silnika 1.7 CRDi HIGH 136KM 100kW [l/100km]