Ocena kierowcy - Hyundai i40 Sedan Facelifting

Janusz, 8 lat temu
Silnik 2.0 GDI 165KM 121kW
Rok produkcji 2015
Hyundai i40 Sedan Facelifting 2.0 GDI 165KM 121kW 2015-2018 - Oceń swoje auto
Świadomie kupiłem ten samochód podobał mi się od dłuższego czasu, a jeszcze po liftingu przód samochodu stał się jeszcze bardziej agresywne i ładniejsze (wygląd oczywiście to kwestia gustu) Samochód poprawny i sprawiający dużo radości kierowcy.
Wybrałem mocniejszy silnik benzynowy i jestem zadowolony w porównaniu do poprzedniczki Elantry, w której był silnik1.6l to te 2l daje radę, nie jest to rakieta ale daje radę i sprawia dużo przyjemności z jazdy. Silnik zbiera się do życia od 2500obr.min poniżej nic się nie dzieje, oczywiście nie jest to silnik turbodoładowany więc nie ma co liczyć na ciągnięcie od dołu.
Skrzynia działa bardzo poprawnie a przełożenia lewarka są bardzo krótkie, nic nie chaczy a 6 biegowa skrzynia to miła podróż np.autostradą.
Dla mnie układ jezdny jest bardzo komfortowy i przyjemny na delikatne nierówności przy prędkościach do 100km./h później trzeba uważać na boczne wiatry i wchodzenie z dużą prędkością w zakręty bo samochód może mieć tendencje do myszkowania.
Niestety szerokie słupki i ponad 4,5metra długości sprawiają problem z widocznością, rekompensują to czujniki parkowania i tylna kamerka.
Wszystko na swoim miejscu i pod ręką, dodatkowo zestaw multimedialny wraz z nawigacją fabryczną umilają jazdę.
Mam wrażenie że ogrzewanie działa trochę dziwnie , na krótkich odcininkach przy ustawieniu danej temperatury jest gorąco (jesień) a w trasie trzeba podkręcać temp.bo chłodno.
Miejsca jest ponad to co mi trzeba z tyłu pasażerowie mogą mieć nogę założoną na nodze.
Jest poprawie nawet przy 140km./h ale to kwestia opon od wyjazdu z salonu jeżdzę na nowych zimowych Nokianach, które należą do cichych gum.
Spalanie w trasie na odcinku 300km. wyszło 6,5l, w mieście ponad 10l. serwisu jeszcze nie miałem ale sądząc po wcześniejszym Hyundaiu nie wydaje mi się by była jakaś tragedia.
Jest na razie wszystko ok , ładne i miłe w dotyku materiały wewnątrz samochodu i wszystko dobrze i bez zastrzeżeń zmontowane, zobaczymy jak będzie z czasem.
Bez jakichkolwiek usterek za wcześnie i oby tak dalej.
Bez jakichkolwiek usterek za wcześnie i oby tak dalej.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.0 GDI 165KM 121kW [l/100km]

8,7