Ocena kierowcy - Hyundai i40 Sedan Facelifting

Piotr S., 5 lat temu
Silnik 1.7 CRDi 115KM 85kW
Rok produkcji 2016
Hyundai i40 Sedan Facelifting 1.7 CRDi 115KM 85kW 2015-2018 - Oceń swoje auto
Wygodny, wystarczająco przestronny w kabinie, całkiem niezła jakość jak na budżetowego przedstawiciela segmentu D. Piszę to jako użytkownik nie związany emocjonalnie z autem bo to samochód służbowy :) Hyundaiami i40 jeżdżę od 6 lat, wersja I przez 4 lata zrobiłem 200 tys. km a obecna ponad 100 tys przez 2 lata. Silnik jak na tak małą moc zaskakująco dynamiczny. Co prawda przy dużych prędkościach (ponad 170 km/h) brakuje mocy i długo trwa zanim osiągnie 195 ale naprawdę daje radę. Bardzo dobrze trzyma się drogi, lepiej po założeniu opon 225/40/R18 bo na fabrycznych 205/55/16 bujało nim trochę. Silnik po 50 tys. zaczął się grzać i musieli go wymienić na gwarancji. Poza tym słabe sprzęgło bo pada po ok. 100 tys. km i nie jest to przypadłość mojego stylu jazdy bo w 10 flotowych autach prawie wszystkie padły między 100-130 tys.km. Poza sprzęgłem oraz wymianą silnika na gwarancji nic więcej się nie psuło. Nie było problemów z zawieszeniem, elektryką, skrzynią biegów etc. Gdybym dla siebie kupował na pewno wybrałbym wersję kombi bo sedan choć lepiej wygląda jest mało praktyczny. Spory bagażnik do którego trudno cokolwiek załadować.
Dynamiczny pomimo 115KM, z chipem podniesiona do 145KM. Ale większość jeździłem na 115KM.
Korozja przy nadszybiu szyby czołowej. Miejsce bardzo narażone na odpryski lakieru, w większości i40 widziałem problem w tym miejscu. W każdym aucie z floty się to przytrafia. Odpryski lakieru na masce. Korozja w 2 letnim aucie już w kilku miejscach uszkodzenia lakieru się pojawiła. Podczas przeglądu karoserii w ASO twierdzą że to uszkodzenia mechaniczne i gwarancja tego nie obejmuje. Słabo, bo gdyby to był mój samochód prywatny za ciężko zarobione pieniądze szlag by mnie trafił.
Słaba widoczność do tyłu w sedanie. Z przodu bardzo dobra.
Czasami zawiesza się klima to znaczy zamarza i trzeba wyłączyć klimę aby odmarzła bo inaczej nawet wiatraki nie działają.
Z tyłu dużo przestrzeni dla pasażerów.
Silnik, sprzęgło.

On - zużycie paliwa dla silnika 1.7 CRDi 115KM 85kW [l/100km]