Ocena kierowcy - Hyundai i40 Sedan Facelifting

Grzesiek, 5 lat temu
Silnik 1.7 CRDi 141KM 104kW
Rok produkcji 2015
Hyundai i40 Sedan Facelifting 1.7 CRDi 141KM 104kW 2015-2018 - Oceń swoje auto
Auto jest naprawdę dobre i kupiłbym je drugi raz ale nie ma niczego idealnego co za tym idzie jest kilka rzeczy które mnie wkurza. 1. Masakryczne ilości zużywanego płynu do spryskiwaczy. Jedna trasa w zimie 500km i cały zbiorniczek pusty. 2. Brak zamykania i otwierania szyb z pilota. 3. Brak zapamiętywania ustawień fotela 4. Po zaryglowaniu zamka brak jakiegokolwiek powiadomienia o niedomkniętych oknach, drzwiach i bagażniku. (nawet prostego pikania). zdarzyło się że przez noc był otwarty bagażnik. Dopóki nie spojrzy się na deskę rozdzielczą nie ma innej informacji. 5. Ustawienie świateł na AUTO jest śmieszna. W trakcie deszczu potrafią się nie zapalić natomiast w słoneczny dzień wjeżdżając pod cień drzewa mogą się załączyć. Poza tym dlaczego geniusze motoryzacji nie wpadli na pomysł aby światła włączały się również w zależności od ustawień wycieraczek? Teraz dzięki nim banda idiotów jeździ z ledami w czasie deszczu i nie ogarnia że tył mają wyłączony. Szczególnie na autostradach. 6. Brak możliwości ustawienia podłokietnika. 7. Odnośnie bagażnika - po wyłączeniu opcji w komputerze - podejdź i się sam otworzy, 2 razy był otwarty chociaż tego nie robiłem. 8. Nawiew na szybę który nie zapamiętuje ostatniego położenia i za każdym razem odpala się na full. 9. Brak automatycznego składania lusterek po zamknięciu. Domyślam się że jest to ustawienie w komputerze ale dlaczego nie jest domyślne właśnie ich składanie. 10. System start/stop, tego dziadostwa nie da się na stałe wyłączyć. Mnie to denerwuje, spodziewam się że w benzynie są inne odczucia ale w dieselu nie polecam. 11. Czujniki parkowania w mojej ocenie są zbyt czułe. Przestają pikać dobre 30cm od przeszkody co jest stresujące nawet gdy się wie że jeszcze jest miejsce.
ekonomiczny, jak na tę moc żwawy, bak 55l powinien być instalowany w każdym aucie 55l lub więcej. Spokojnie dystans na 1000km na 1 tankowaniu.
skrzynia z podwójnym sprzęgłem 7 biegowa jest naprawdę dobra. Drażni mnie redukcja biegów korzystając z tempomatu przy wzniesieniach z 7 nawet na 5 przy 150 - bez włączonego tempomatu nie występuje.
Na ciasnych zakrętach przód ucieka.
Szyba przednia mocno nachylona ograniczając widoczność. Słupki A są dość masywne. Lusterka wstecznego przy moim komfortowym ułożeniu fotela nie da się wyżej wygiąć przez co widzę część tylnej kanapy.
Brak pamięci ustawień fotela. No bo po co cały misterny plan ułożenia swojej najlepszej pozycji za kółkiem za pomocą przycisków jak wystarczy że ktoś po nas wejdzie do samochodu i wszystko szlag trafił. Najlepsze zagłówki jakie miałem w aucie. Góra dół i jeszcze przód tył to jest fajne.
W okresie zimowym przy wyższej różnicy temperatur jest problem z odparowaniem wilgoci z szyby czołowej. Ustawiając nawiew na AUTO zaczyna parować, ustawiając na szybę z wentylatory zaczynają z całą mocą tłoczyć powietrze na szybę więc trzeba je od razu zmniejszyć. Po wyłączeniu i włączeniu silnika nie jest zapamiętywane ostatnie ustawienie obrotów i znowu pracują z maksymalną prędkością. Na odcinkach miejskich gdzie czasami kilka razy odpala się silnik jest to uciążliwe.
komfortowo i dużo miejsca - zadziwiająco dużo
Auto ma 5 lat gwarancji więc tylko przeglądy i ew. części. Za przegląd po 60k zapłaciłem ok. 900 w ASO
Kupiłem auto 2 letnie więc cena była bardzo atrakcyjna.
Brak usterek. ale jak odebrałem samochód z myjni zapaliły się na kilka chwil niepokojące lampki od układu kierownicy (czerwona) oraz od hamulca ręcznego elektrycznego (żółta). Wprawdzie zgasły ale w pierwszej kolejności nie powinny się zapalić.
brak

On - zużycie paliwa dla silnika 1.7 CRDi 141KM 104kW [l/100km]