Ocena kierowcy - Hyundai Pony III

bartek-b@epf.pl, 16 lat temu
Rok produkcji 1990
Okres użytkowania: ponad 6 lat
Hyundai Pony III 1.5 72KM 53kW 1985-1990 - Oceń swoje auto
Silnik : Wyciszenie silnika.
Zawieszenie : Pękające sprężyny
Karoseria : Rdza na nadkolach
Przeniesienie napędu : Luzy na maglownicy
Auto godne uwagi. Samochód w rodzinie od wiosny 1998r czyli jakieś 9 lat. Odkupiłem go od Ojca tej wiosny i naprawde jestem zadowolony. Bardzo dobre auto na studencką kieszeń.
Jeżeli chodzi o osiągi to bez rewelacji. Na gazie słabiutko na benzynie sporo lepiej. Silnik cichutki z zewnątrz jak i wewnątrz auta. Na postoju nie słychać że jest odpalony. Wiele młodszych aut w tej kwestji nie dorównuje. Następny plus to że jest naprawde niezawodny. Przy spokojnej ekspluatacji długo pokreci. Elastyczność na umiarkowanym poziomie.
Skrzynia naprawde nie lubi szybkich zmian biegów. Zgrzyty są czasami odczówalne, zdarza sie że wsteczny haczy. Słyszałem że można to poprawić wymianą oleju. Niewiem jeszcze nie eksperymentowałem.
No o tym to można książke napisać. Zacznijmy od tylnego zawieszenia. Pierwsza sprawa: buja i niechce przestać, przy dłuższych podróżach uciążliwe szczegulnie jadąc z tyłu. Przez taką charakterystyke zawieszenia często pękają sprężyny. Wymiana amortyzatorów niewiele pomogła. Przednie zawieszenie podobnie tyle że jeszcze dochodzą luzy na maglownicy. Niedość że buja to jeszcze stuka.
Widoczność jest idealna. Mam chudego w sedanie. Wszystko doskonale z niego widać.
No raczej wszystko pod ręką.
Wentylacja bardzo przyzwoita. Latem przewiew jakbym jechał motorem, nawet nissan sunny auto podobnej klasy czegoś takiego niema. A zimą bardzo dobrze grzeje. Kumpel co ma golfa II zazdrości mi takiego ciepełka.
Jak na takie auto dość sporo szczegulnie z przodu. A z tyłu też nie słyszałem żeby ktoś marudził.
O tym pisałem juz troche wcześniej. Silnik nad podziw cichy niewiem czy to kwestja tłumika ale od kiedy pamiętam to taki był. A tłumk jest juz drugi. Nissan sunny, almera 4, 7 lat młodsze sporo głośniejsze.
Lpg około 10l na setke przy prędkosci 110-140km/h Części bardzo tanie wystarczy popatrzeć na Allegro. Drogie jedynie elementy zawieszenia szczegulnie amortyzatory.
Za te pieniądze auto pierwsza klasa.
Tutaj nic sie nie psuje poza zawieszeniem. Co ja zrobie że jeździmy po drogopodobnych obiektach.
Nigdy mnie nie zawiódł. Ładnie odpala na gazie jak i na benzynie.

LPG - zużycie paliwa dla silnika 1.5 72KM 53kW [l/100km]

9,2