Ocena kierowcy - Hyundai Sonata III

kubapsuj, 9 lat temu
Rok produkcji 2000
Hyundai Sonata III 2.0 136KM 100kW 1998-2004 - Oceń swoje auto
Silnik : na tą wagę spodziewałem się zamulonego samochodu dostałem autko które na autostradzie pojechało ponad 190km/h i dało by radę wycisnąć jeszcze co najmniej 20 (z 4 osobami w samochodzie.)
Karoseria : choć trzyma się dobrze mam biały samochód i są ślady rdzy w kilku drobnych miejscach
Układ hamulcowy : posypał się przód i tył choć to pewnie wina starości (nie wiem kiedy wczesniej ktoś tam zaglądał)
Układ elektryczny : drobne ****relki. szukam na siłe
Ogromne pozytywne zaskoczenie. polecił bym każdemu. Nie każdemu się podoba, ale warto się przyzwyczaić bo z czasem zyskuje:)
Naprawdę fajna jednostka widzę opinie że mała i v6 to minimum. Spotkałem kiedyś na drodze wersje v6 i mimo wielkich starań daleko nie uciekła;) pozdrawiam pana z Stoczka łukowskiego
jak dla mnie chodzi bajecznie spalanie jest ok jak trzeba przyśpieszyć to też daje rade i to naprawdę dobrze
Jazda jak dla mnie jest perfekcyjna Moj ojciec który ma za sobą już ładne stado aut nie mógł uwieżyć że auto za 5tyś może się tak przyjemnie prowadzić. pedały jak powietrze kierownicy nie czujesz:) Mi to bardzo odpowiada
"doskonale" nie jest ale lepiej niż "dobrze" Ja nie mam żadnych zastrzeżeń, lecz moja dziewczyna która każdy samochód ocenia pod względem Scenica marudzi (choć uważam że ten jej scenic może się schować z tym swoim turbo kopciuchem)
dużo miejsca w czasie jazdy nic nie przeszkadza i nie rozprasza.
było idealnie dopóki nie zacieła mi się linka od ogrzewania i nie przeskoczyła linka od kierunku nawiewu choć to wina nieogarniętego serwisu wymieniającego radio;)
tutaj po prostu limuzyna pełną gębą
silnik przy 120 ma 3tys obrotów więc chodzi cichutko. dobre letnie opony i nic nie huczy nic nie gwiżdże uszczelki ok. w aucie za tą cenę to naprawdę dobry wynik
na gazie pali 10l przy silniku 2.0 to wynik dobry widziałem opinie o 9 a nawet 8 więc chyba pora wyregulować gaz i zajrzeć do filtrów;)
tutaj dam przykład z życia wzięty kolega odwoził mnie z imprezy moim samochodem. korzystając z tego nie byłem zbyt "zainteresowany otoczeniem" poszalał nią sobie. jak się dowiedział ile za nią dałem sam sobie kupił sonatę (tylko troszkę młodszą po liftingu)
mam ją tylko rok, ale zrobiłem już prawie 3tys km małymi i długimi trasami. specjalnie o nią nie dbam jak trzeba to i przyciskam mocniej. poza naprawami które wykonałem zaraz po zakupie (łożysko hamulce rozrząd wydech swiece itd) i spowodowanych wypadkiem nic się nie zepsuło
1 rok 3tys km nic się nie zepsuło co do kosztów części miałem wypadek tym samochodem samochód przeciągną po drzwiach wbił się w koło które wyrwał. masakrując cały bok (bez prostowania dzwi) naprawa kosztowała mnie 500zł (razem z błotnikiem i nadkolem (+100 zbieżność i 100 przegląd)

LPG - zużycie paliwa dla silnika 2.0 136KM 100kW [l/100km]

Hyundai Sonata III