Ocena kierowcy - Hyundai Sonata III

Soniek, 11 lat temu
Silnik 2.0 i 133KM 98kW
Rok produkcji 2004
Hyundai Sonata III 2.0 i 133KM 98kW 2001-2004 - Oceń swoje auto
Silnik : To już mój drugi Hyundai, zrobiłem nim 90tyś km i jestem w dalszym ciągu zadowolony z tej marki. Jest to bardzo wdzięczne auto, które ma prawie 300tys km a w środku jak i na zewnątrz wygląda na maks 50tyś, mógłbym ustawić taki przebieg i większość zapewne by w to uwierzyła. Autem podróżuje się bardzo wygodnie, nie jest wybite dlatego świetnie trzyma się drogi, silnik pracuje idealnie, jest dość elastyczny, choć wyraźnie lubi wyższe obroty jak to rasowy japończyk. Podzespoły mitsubishi powodują, że dostęp do części jest dobry a trwałość jest na wysokim poziomie. Zaskoczyło mnie wykonanie wnętrza w tym aucie, wszystko jest idealnie spasowane, wykonane z miękkich materiałów tapicerka przyjemna w dotyku, duże fotele wygodne i ogromna tylna kanapa, miejsca jest pod dostatkiem, bagażnik też jest wystarczający żeby zapakować walizki dla 4osobowej rodziny na dłuższą podróż. Zdecydowanie auto wyróżnia się z tłumu jest nadzwyczajnie piękne, linia jaguara dodaje mu charakteru, wnętrze też jest estetyczne. Hyundai Sonata w Polsce jest przeznaczone dla ludzi inteligentnych a nie dla kierowców golfow passatow audi, które są zdecydowanie gorsze od sonaty. mimo że auto nie jest drogie to jednak nie jest dla każdego. Przy zakupie warto zwrócić większą uwagę na zawieszenie, jeżeli coś stuka to ciężko zdiagnozować co, taka przypadłość, wahaczy jest sporo i ciężko poznać która dokładnie to tuleja. Sonata ma bardzo dobre zabespieczenie antykorozyjne, lecz trzeba uważać na nieudolne naprawy, bo po takich może pojawiać się rdza. Ja o tyle mam szczęscie, że trafił mi się egzemplarz bezwypadkowy. Gorąco polecam Hyundaia Sonatę, naprawdę fajne auto ; )
Silnik jest dość elastyczny, lecz wyraźnie lubi wyższe obroty typowo dla japońskich aut.
Biegi wchodzą bardzo płynnie, komfortowo, a w razie potrzeby można ostro przyspieszyć, przeniesienie napędu bardzo trwałe.
Auto ma dość wrażliwy układ kierowniczy na nierównościach. Prowadzi się dość pewnie jest dość sztywny dlatego jest dobrze.
nie mam do czego się przyczepić
Wszystko czytelne, można nawet podczas jazdy się bawić i nie zastanawiać co gdzie jest.
Tutaj jest idealnie, szyby nie parują, auto bardzo szybko się nagrzewa w zimę, w lato nawet z czarnym lakierem chłodzi idealnie
Przestrzeni jest bardzo dużo, siedzenia są wygodne i duże szczególnie na pochwałę zasługuje tylna kanapa, jest bardzo wygodna, nikt nie będzie narzekał na brak miejsca
Wyciszenie jest dobre, silnika do 3,5tys obrotow prawie nie slychac pozniej wydaje przyjemny dzwięk, mógłby być ciut cichrzy po przekroczeniu 130km/h
Wydaje mi się że przy takim silniku i takiej budzie 10l gazu/100km to niedużo, ceny części są jak na tą klasę śmiesznie tanie
Rzadko psuje się cokolwiek, ale jakiś drobiazg czasem się wkradnie, np. osłony tarcz które lubią rdzewiec bądz samoregulator hamulca ręcznego
Poważnych usterek nie miałem, auto jest bezawaryjne, bardzo wdzięczne, pamietać trzeba o wymianie części eksploatacyjnych i to tyle.

LPG - zużycie paliwa dla silnika 2.0 i 133KM 98kW [l/100km]

9,7