Ocena kierowcy - Hyundai Sonata III

e-tomek, 8 lat temu
Silnik 2.0 i 133KM 98kW
Rok produkcji 2004
Hyundai Sonata III 2.0 i 133KM 98kW 2001-2004 - Oceń swoje auto
Duże, komfortowe auto, w dobrej cenie.
Chodzi równo, nie sprawia większych problemów.
Czasami dwójka przyhaczy - rano, jak zimno - a tak to chodzi naprawdę fajnie. Biegi można wrzucać jednym palcem. Jeśli ktoś jeździł Mazdą ... to tutaj poczuje się jak w raju ;)
Tutaj tak sobie, samochód zdecydowanie do komfortowej jazdy. Ja zmieniłem sprężyny i amortyzatory na twarde KYB, pewnie trochę pomogło. Wspomaganie trochę za mocno działa - fajne po mieście, gorsze na autostradzie. Po wymianie drążków kierowniczych układ zaczął trochę lepiej - bardziej twardo - działać.
Widoczność - jak dla mnie - bardzo dobra. Duże lusterka, dla mnie widoczność super, naprawdę czuć samochód. Widać przód, a nie jak to w niektórych - na wyczucie.
Wszystko dobrze rozplanowane, bez przesadyzmu.
Chodzi sprawnie.
Dużo miejsca, przy fotelach maksymalnie odsuniętych do tyłu ... pasażerowie z tyłu i tak jadą w komfortowych warunkach.
Jest bardzo cicho. Powyżej 120-130km/h jest ciut gorzej, ale do tej prędkości jest naprawdę super.
Mój pali 10l/100, jeżdżę z klimą cały czas włączoną oraz przyspieszam raczej dobrze, pewnie jak ktoś jeździ oszczędnie to może zejść do 9. Poniżej - nie sądzę, "sucha masa" to 1400kg, silnik 2.0 też robi swoje. Części też dosyć drogie.
Wyśmienicie, ja kupiłem 7 letnie auto w cenie ... 30% wartości np. 7-letniego Audi A6, BMW 5.
Dużo nie było, pewnie normalne, ze względu na przebieg - wiek, cewka padła, kable zapłonowe, zaciski hamulcowe, chłodnica zaczynała się powoli rozszczelniać, wydech do wymiany - no, ale to po części ... części eksploatacyjne.
Dużo nie było, w sumie jedna - czujnik położenia wału korbowego. Unieruchomiła samochód, jak i kosztowna w naprawie - trzeba rozbierać cały rozrząd, by wymienić ten czujnik.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.0 i 133KM 98kW [l/100km]

9,5