Ocena kierowcy - Hyundai Sonata III

woytassp@poczta.onet.pl, 17 lat temu
Rok produkcji 1999
Hyundai Sonata III 2.4 146KM 107kW 1998-2002 - Oceń swoje auto
Obiektywnie patrząc jestem bardzo zadowolony z zakupu i średnie oceny wystawione przez użytkowników w 100%odzwierciedlają to auto.
Nie wiem czy jest tak we wszystkich modelach,ale u mnie na obrotach między 3000-3500 silnik wpada w dziwny rezonans i jest dużo głośniejszy.
Chodzi miękko, brak jakichkolwiek problemów z wrzuceniem biegów.
Zawieszenie dośc miękkie, przyjemne na długie trasy, nie przepada w zakrętach.
Cienkie słupki przednie, duże nie przysłonięte szyby dają ogromne pole widzenia.
Jak na tak duży samochód jest bardzo oszczędny, części nie drogie, na rynku co raz więcej zamienników. Dla porównania orginalne przewody wysokiego napięcia kosztują do tego modelu 80 zł....sami oceńcie
Płynna regulacja temperatury, wydajne nawiewy na szyby boczne dają duży komfort widzenia przy dużej wilgotności.
Jeszcze w żadnym moim samochodzie pasażerowie nie zasypiali w tak krótkim czasie. W sonacie jest podobno wygodniej niż w domu na wygodnej sofie!Ogromna przestrzeń dla pasażerów siedzących z tyłu.
Tutaj nie ma co narzekac jednak obiektywnie patrząc i porównując chociażby do droiższych niemców SONATA pozostaje w tyle. Na wyższych obrotach traci się komfort.
Jak już wcześniej wspomniałem zużycie LPG średnio na poziomie 9,0-9,5 litra to chyba rozsądny wynik jak na auto tych gabarytów. Tania instalacja gazowa, spełniająca oczekiwania. Nie duży spadek mocy na LPG.
Tutaj pytanie: Kto zaproponuje mi w tej cenie auto tej klasy??
Jak na razie bezawaryjna, sprawdzona w b.trudnych warunkach na długich trasach(15000km w 3 miesiące)
Jak wyżej.

LPG - zużycie paliwa dla silnika 2.4 146KM 107kW [l/100km]