Ocena kierowcy - Hyundai Sonata III

roomzeis, 14 lat temu
Silnik 2.5 V6 160KM 118kW
Rok produkcji 1999
Hyundai Sonata III 2.5 V6 160KM 118kW 1998-2001 - Oceń swoje auto
Silnik : Wspaniałe 160 KM - wyprzedzanie na trasie jest bardzo przyjemnym manewrem.
Ja jestem zadowolony - duży, szybki samochód z niezawodnym silnikiem i skrzynią od mitsubishi.
Bardzo elastyczny (od 55 do 200 km/h na czwartym biegu!), pięknie brzmiąca V6, cichy nawet przy 140 km/h.
Automat, 4 biegowy; Bardzo zwinnie i delikatnie przerzuca biegi, stosunkowo szybko redukuje przy mocniejszym wciśnięciu gazu; należy jednak o nią dbać (poziom oleju) i nie jeździć na \"N\" - skończyć się to może wymianą pompy oleju (od 1000 do 2000 zł...)
Miękka wersalka, ale za to bardzo komfortowa; troszkę za szybko kończą się gumowe elementy zawieszenia, ale poza tym wszystko gra. \"Wielowahacz\" działa znakomicie
We wszystkie strony - jak w szklarni :-)
Wszystko jest tam, gdzie powinno, aczkolwiek schowki, których trochę poskąpiono, są ciut za małe
Dość powoli się nagrzewa wnętrze w chłodne dni, szyby parują (wyjątek stanowi klimatyzacja, która działa znakomicie); minusem ogromnym jest fakt, że samochód bardzo mocno nagrzewa się w lecie (ciemny zielony metalic..), oraz szybko wychładza się w zimie... Kwestia słabego docieplenia poszycia..?
Jak w kinie. Dobrym kinie ;-) Z tyłu komfortowo, z przodu jeszcze bardziej. Fotele ciut za płaskie (skóra) - na ostrych zakrętach można zsunąć się nieco na bok, ale przecież jeździmy przepisowo.
Zawsze mogłoby być lepiej, ale i tak jest bardzo dobrze. Powyżej 140 km/h muzyka musi być głośniejsza, jeśli chcemy słyszeć tekst. Poniżej 120 km/h jest naprawdę cicho. No, ale przecież jeździmy przepisowo.
Pali niemało. Z sekwencyjną instalacją ok 10 do 11 l/100 w trasie, do 15 - 18 l/100km w mieście. Wszystko zależy od \"nogi\" kierowcy. Obecnie mam defekt (sonda lambda..?) i pali mi 13 oraz 20.. Części są stosunkowo trudno dostęne, ale jeśli się już znajdzie, to ceny nie powalają na kolana - przeciętnie. Są zamienniki!
Dobrze wyposażona limuzyna za niewielkie pieniądze. Jakość wykończenia mogłaby być lepsza, a to stanie się w kolejnej generacji, a właściwie w jeszcze następnej.
Raczej bezawaryjnie. Palą się za szybko żarówki w przednich lampach, ale to może wina jakiegoś defektu. Drobna elektronika i elektryka nie szwankuje, ale problemowy jest przełącznik wycieraczek przy kierownicy. Ja już wymieniłem drugi..
Raczej nie narzekam. Oprócz pękniętej pompy oleju w skrzyni i przepalonych przewodów wysokiego napięcia, jak na razie nic się nie dzieje (odpukać).

LPG - zużycie paliwa dla silnika 2.5 V6 160KM 118kW [l/100km]

13,7