Ocena kierowcy - Hyundai Sonata IV Sedan

Rok produkcji 2006
Okres użytkowania: 5 lat
Hyundai Sonata IV Sedan 2.0 i 133KM 98kW 2005-2007 - Oceń swoje auto
Silnik : Przyjaciel na którym można polegać w każdej chwili
Układ hamulcowy : Od prędkości autostradowych często trzeba wymieniać tarcze i klocki.
Tyle lat zmarnowałem w Audi A4 a tu za takie pieniądze trafił się Hyundai Sonata, którego mi wszyscy odradzali i polecali Passata. Nigdy więcej nie wróce do niemieckiej motoryzacji, która jest przereklamowana. Hyundai przez 5 lat zaoferował mi niezawodną eksploatacje, rzadko cokolwiek w nim się robi. Do tego bogate wyposażenie, miejsca sporo, idealne auto na długie trasy. Zjeździłem tym autem prawie całą Europe od Litwy po Portugalie i Hiszpanie. Te auto jeździ i nie chce się psuć pomimo, że robię mnóstwo kilometrów. Polecam każdemu zainteresować się tym autem bo oferuje o wiele więcej jak Audi czy Volkswagen. No chyba, że komuś nie pasuje znaczek to niech dalej się męczy z niemiecką technologią.
Olej, rozrząd i tylko lać benzyne. Nic więcej pisać nie trzeba. Silnik 2.0 benzyna bardzo trwały.
Automat, idealny do miasta i na trasy.
Nie prowadzi się jak Audi A6 bo to auto dla osób bardziej zrównoważonych, ceniących sobie przyjemną jazde a nie gnanie na całego.
Konserwatywny sedan o normalnym wyglądzie, nie starzeje sie szybko. Nie wstyd nim zaparkować przy Mercedesie czy BMW.
Wszystko na swoim miejscu
Te auta można spotkać dość licznie na półwyspie arabskim. Klimatyzacja bardzo wydajna a zimą kotłownia !
Porównywalnie ze Skodą Superb
Bardzo wyciszony nawet przy 200 km/h i dobrych oponach jest cicho !
Części ciut droższe od niemieckich rywali ale za to dość rzadziej się go naprawia.
Jakościowo te auto przewyższa volkswageny, ople i audi a cenowo jest dużo niższy. Jak ktoś nie ma kompleksów i nie wstydzi się znaczka hyundai to niech bierze bo warto.
Czasem jakaś żarówka sie przepali albo jakiś luz w przednim zawieszeniu.
Przez 70 tys km a auto ma prawie 300 tys km nic się nie działo. Wszystko działa jak należy.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.0 i 133KM 98kW [l/100km]

6,9